Zewsząd jesteśmy atakowani reklamami leków i suplementów diety, które mają nam zapewnić dobre zdrowie i samopoczucie. Są jednak lepsze i skuteczniejsze sposoby, zapewniające również relaks i rozrywkę w pięknym otoczeniu.

Moda na zdrowie

Panuje moda na zdrowy tryb życia, racjonalne i świadome odżywianie, uprawianie sportu. Wielu z nas, zamiast wieczoru przed telewizorem, wybiera jogging lub rower. Nie dajemy się oszukiwać firmom, które sprzedają cudowne środki na odchudzanie i wspaniałe samopoczucie. Pójdźmy zatem jeszcze krok dalej i wybierzmy się na wycieczkę w Tatry, gdzie urlop jest zupełnie wyjątkowy. Jeśli zależy nam na zdrowym i aktywnym wypoczynku, który doskonale wpłynie na nasz organizm, górski krajobraz wydaje się być idealnym miejscem na wyjazd.

Można stosować wiele diet i poddawać się licznym kosmetycznym zabiegom. Nic jednak nie zastąpi tak korzystnego wpływu na nasz organizm, jaki ma ruch na świeżym powietrzu. A jeśli jest to jeszcze powietrze górskie, a wysiłek, który podejmujemy związany jest ze zdobywaniem nieznanych rubieży i podziwianiem zapierających dech w piersiach widoków, nie powinniśmy się długo zastanawiać. Każdy dzień spędzimy na tatrzańskich szlakach, zmęczeni i szczęśliwi będziemy wracać przed zmrokiem. I co dalej? Tylko lepiej.

Rozrywka i relaks jednocześnie

Przyjechaliśmy w góry z myślą o zdrowym wypoczynku, więc jeśli akurat nie zdobywamy szczytów, przydałoby się coś równie interesującego, co także wpisywać się będzie w ideę aktywnych i zdrowych wakacji. Z pomocą przychodzi nam aquapark Terma Bania, gdzie atrakcje i nowoczesność łączą się z góralską tradycją i zdrowotnym działaniem wód termalnych.

Rozrywka i relaks w basenach z masażami wodnymi jest frajdą dla każdego i doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak przyjemne i zdrowe jest korzystanie z nich. Natomiast o dobroczynnych właściwościach wód termalnych nie wszyscy wiemy. Są to wody podziemne, czyste i wysoko zmineralizowane. Zawierają mnóstwo cennych pierwiastków takich jak: magnez, krzem, żelazo, lit czy potas. Wody takie działają zarówno na nasz organizm, jak i na psychikę. Wpływają na kondycję skóry, działają łagodząco, zwłaszcza w przypadku cery wrażliwej lub alergicznej. Pomogą nam zlikwidować stres i bezsenność, wprawią w doskonałe samopoczucie.

Wakacje w Tatrach okażą się pomysłem na wagę złota. Sięgnijmy po dobro płynące z natury, które znajduje się na wyciągnięcie ręki. Jeszcze długo po powrocie będziemy czuli zbawienny wpływ górskich wycieczek i pełnej relaksacji w aquaparku Terma Bania.