Odzież termiczna to najlepszy rodzaj odzieży, z której można korzystać podczas treningu. Wybierając się na trening w warunkach zimowych, jest oczywiste, że warstwa izolacji termicznej zapewnia odpowiednią izolację przed zimnem. Nie ma znaczenia, jaką zewnętrzną warstwę odzieży nosisz, odzież termiczna pasuje do wszystkiego. Odzież termiczna jest dostępna zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Zazwyczaj są wykonane z czystej wełny, bawełny lub akrylu i są bardzo wygodne.

Odzież termiczna a trening

Odzież termiczna reguluje temperaturę ciała, ściska mięśnie i wspomaga regenerację. Nie są to ubrania tylko dla profesjonalnych sportowców. Odzież termiczna przynosi korzyści wszystkim, od zawodnika mma po okazjonalnego spadochroniarza.

Odzież termiczna to najnowocześniejsze ubrania zaprojektowane do regulowania temperatury ciała i zmniejszenia gromadzenia się kwasu mlekowego przez ściskanie mięśni przed i podczas wysiłku fizycznego. Naukowcy wykazali, że w zmniejszaniu gromadzenia się kwasu mlekowego podczas i po wysiłku, stopa regeneracji sportowca jest znacznie zwiększona, a ich podatność na obrażenia znacznie się zmniejsza.

Kompresując grupy mięśniowe podczas i po ćwiczeniach, pomagasz również chronić je przed potencjalnymi uszkodzeniami, a tym samym poprawiasz swoją fizyczną wydajność. Odzież termiczna ma na celu zapewnienie użytkownikowi suchego, wygodnego rozwiązania dla potrzeb ćwiczeń w dowolnym klimacie lub stanie, w jakim się znajduje.

Zalety odzieży termicznej:

  • Odzież termiczna jest tak zaprojektowana, że pochłania pot.

  • Odzież termiczna zapewnia skuteczną kontrolę temperatury i jest bardzo przydatna, gdy spocisz się z jakiegoś powodu i chcesz usunąć zewnętrzną warstwę odzieży.

  • Odzież termiczna jest tak wykonana, że dopasowuje się do ciała, dzięki czemu jest Ci zawsze wygodnie.Zwykle są ciasne wokół kostek i nadgarstków ale zapewnia to, że zimne powietrze nie dostaje się pod odzież, gdy uczestniczysz w zajęciach na świeżym powietrzu.

  • Cena odzieży termicznej jest rozsądna w porównaniu do innych produktów używanych w zimie. Ponieważ nie są ciężkie i nieporęczne, możesz je nosić również podczas wypadów w góry czy na biwak.

  • Odzież termiczna jest lekka i zapewnia swobodę noszenia ciężkich ubrań w okresie zimowym

Artykuł opracowany przez sklep z odzieżą do sportów walki i termiczną – Extreme Hobby.