Zabiegi w gabinecie fizjoterapeutycznym są związane z koniecznością zabrania ze sobą określonych elementów. Jakie to elementy? Jest to uzależnione oczywiście od rodzaju danego zabiegu. Punktem wyjścia staje się tutaj pierwsza wizyta w gabinecie fizjoterapeuty. Nie należy zapomnieć ze sobą skierowania, aczkolwiek jednocześnie bardzo przydatne w tym momencie okażą się na pewno wszelkiego rodzaju badania lekarskie. Posiadana dokumentacja medyczna, w tym wyniki badań, zdjęcia RTG, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa oraz inne badania to istotne wskazówki dla fizjoterapeuty.

Ponadto także na pierwszej wizycie przeprowadzony jest wywiad z pacjentem, którego celem jest pozyskanie maksymalnej ilości szczegółów związanych ze schorzeniem pacjenta. Pozyskana przez fizjoterapeutę wiedza jest przesłanką do zapisania konkretnych rodzajów zabiegów w konkretnych dawkach. Do zabiegów, z którymi możemy zetknąć się najczęściej, na pewno należy zaliczyć:

  • fizykoterapię,
  • masaż leczniczy,
  • terapię manualną,
  • kinezyterapię.

Istotne elementy do skutecznych zabiegów

Skuteczność prowadzonych zabiegów jest oczywiście w głównej mierze uzależniona od profesjonalizmu fizjoterapeuty. Niemniej jednak ważne stają się elementy, które każdy pacjent powinien ze sobą zabrać na zabieg. Jeśli mowa jest o ćwiczeniach, o kinezyterapii, to ważne jest zabranie ze sobą stroju sportowego, butelki z wodą oraz ręcznika. Jeśli będą to ćwiczenia czy też jakiekolwiek zabiegi w wodzie, to oprócz ręcznika nieodzownym elementem staje się posiadanie stroju kąpielowego. Skoro wspomniano już o stroju, to staje się on jednym z kluczowych elementów, jakie powinny być zabrane na zabiegi fizjoterapeutyczne.

sklep rehabilitacyjny visamedrehKażdy strój powinien w głównej mierze być wygodny oraz nie przeszkadzać w skutecznym przeprowadzeniu zabiegu. Dlatego też jeśli ktoś poddawany jest terapii manualnej lub masażowi leczniczemu, nie powinien zakładać na siebie sportowego stanika. Warto także wspomnieć o tym, aby na zabiegi rehabilitacyjne nie zakładać na siebie żadnej biżuterii Jest ona zbędna i zasadniczo przed zabiegiem trzeba będzie ją zdjąć.

Wszelkie informacje na temat tego, co jest konieczne w trakcie każdego zabiegu rehabilitacyjnego, powinno być oczywiście podane przez fizjoterapeutę. Warto jest wszystko zanotować, aby w dniu zabiegu nie zapomnieć wszystkich istotnych elementów ze sobą zabrać. Przede wszystkim jednak bardzo ważne jest to, aby przed takimi zabiegami pozytywnie się nastawić. To może być elementem dodatkowo nas motywującym.