Istnieją różne domowe metody ujędrniania ciała. Nie tylko poprawiają one wygląd ud, pośladów czy biustu, ale też korzystnie wpływają na całą sylwetkę oraz zapewniają dobre samopoczucie. Wypracowanie dobrych nawyków i zadbanie o kompleksową pielęgnację polecane jest nie tylko kobietom odchudzającym się, ale także tym pragnącym jak najdłużej zachować piękny wygląd ciała.

Aktywność fizyczna

Ruch to nieodłączny element zdrowego stylu życia, który ma kluczowy wpływ na jędrność ciała. Aktywność fizyczna powinna obejmować zarówno ćwiczenia ogólnorozwojowe, jak i te dedykowane konkretnym partiom ciała. Na ujędrnienie ud, pośladków i biustu najkorzystniej wpływa trening siłowy, który przeprowadzić można w domu, na siłowni lub na świeżym powietrzu. Najlepszym rozwiązaniem będą ćwiczenia wzmacniające, z wykorzystaniem własnego ciężaru ciała lub niewielkiego obciążenia. Taki trening podnosi wydolność i wzmacnia mięśnie, co nadaje poszczególnym partiom ciała wymodelowany wygląd. Doskonałym uzupełnieniem planu ćwiczeń jest stretching, który wysmukla sylwetkę i wspomaga produkcję kolagenu w skórze. Zauważalne efekty zapewnia już godzinna sesja treningowa, kilka razy w tygodniu.

foto1

Regularny peeling całego ciała

Peeling pozwala na usunięcie martwego naskórka, dzięki czemu skutecznie oczyszcza skórę. Jego regularne przeprowadzanie usprawnia też wchłanianie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach, poprawiając efektywność ich działania. Peeling całego ciała nie tylko ujędrnia, ale też pozwala na usunięcie dokuczliwych przebarwień. W przypadku ud i pośladków szczególnie polecane są samodzielnie przygotowane peelingi kawowe. Nie tylko pobudzają one krążenie, ale też ułatwiają redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu. Do wykonania takiego peelingu potrzebna jest jedynie świeżo zmielona i zaparzona kawa, uzupełniona np. olejem kokosowym lub pielęgnacyjną oliwką dla dzieci. Przygotowaną w ten sposób mieszankę należy intensywnie wmasować w wybrany obszar ciała, a następnie starannie spłukać.

Kosmetyki ujędrniające

Aby poprawić jędrność ud, pośladków i biustu, należy stosować odpowiednie kosmetyki. W przypadku skóry wrażliwej lepiej unikać rozgrzewających balsamów. Ich zastosowanie może bowiem doprowadzić do powstawania „pajączków”, które są trudne do usunięcia. Najlepszym rozwiązaniem będą starannie opracowane kremy, bazujące na formule specjalnie dopasowanej do zwiększenia produkcji kolagenu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku kosmetyków pielęgnacyjnych do skóry piersi, która jest bardzo wrażliwa i wymaga uważnego doboru substancji aktywnych. Pod tym względem bardzo korzystnie wypada krem Ovashape, posiadający całkowicie naturalny skład. Preparat ten wykazuje nie tylko działanie ujędrniające, ale również nawilżające. Krem Ovashape może też przyczynić się do powiększenia biustu.

Masowanie i szczotkowanie ciała

Jeżeli skóra ud, pośladków lub piersi jest wiotka, sposobem na jej ujędrnienie może być naprzemienne „masowanie” wybranych partii ciepłym i zimnym strumieniem wody. Taki masaż pod prysznicem efektywnie poprawia krążenie, dzięki czemu wspiera walkę z cellulitem. Zabiegi tego typu warto wykonywać podczas codziennej pielęgnacji, pamiętając o późniejszym nawilżeniu skóry w celu uchronienia jej przed przesuszeniem. Ciało warto masować również na sucho. Umiejętne szczotkowanie to technika od lat stosowana m.in. w medycynie chińskiej i hinduskiej ajurwedzie, a obecnie zyskuje popularność także w Europie. Szczotkowanie na sucho sprzyja usuwaniu martwego naskórka i poprawia jędrność skóry, a nawet zapobiega wrastaniu włosków po depilacji lub goleniu. Do wykonania takiego masażu najlepiej wykorzystać specjalną szczotkę, wyposażoną we włosie końskie, włosie kozie, włókna kokosa lub włókna agawy. Szczotkować powinno się wyłącznie suchą i czystą skórę, najlepiej przez kilka-kilkanaście minut. Na początku lepiej zacząć od krótszych sesji, z czasem przedłużając masaż oraz zwiększając jego intensywność. W przypadku skóry wrażliwej, z wypryskami lub gojącymi się zmianami, warto zachować ostrożność.