Torbiel galaretowata zwana jest także galionem. Jest to łagodna narośl która pojawia się w okolicy stawów lub ścięgien. Przyczyny tej choroby nie zostały do końca wyjaśnione. Torbiel ma charakterystyczną postać, albowiem widać ją pod skórą i jest wypełniona wodą. Przeważnie jest wielkości ziarenka grochu i zawiera w sobie płynną, mętną masę. Bardzo często po wyleczeniu dochodzi do nawrotu tej choroby.

Jak Rosjanie leczą galion?

Rosyjska medycyna ludowa zna wiele sposobów, z pomocą których skutecznie można usunąć torbiel galaretowatą. Oto kilka najbardziej pewnych i sprawdzonych:

  • Do starych metod należy mocz. Codziennie, aż do momentu wyzdrowienia, lnianą szmatkę należy zanurzyć we własnym moczu i nałożyć ją na torbiel. Następnie owinąć folią spożywczą i zamocować bandażem.
  • Pomocna jest także okrągła miedziana płytka, która musi być nieco większa niż sama torbiel. Rozgrzewamy ją do białości, a następnie odstawiamy do ostudzenia. Tak przygotowaną nakładamy na zmianę przed snem i obwiązujemy bandażem.
  • Warto także spróbować ugotowanych na papkę nasion miechunki. Przed aplikacją tego preparatu należy kilka razy umyć galion ciepłą wodą z mydłem. Po około dwudziestu dniach stosowania torbiel samoczynnie znika. W miejscu tym pozostaje zaledwie nieco ciemniejsza plama. Skóra odzyska naturalny odcień po około dwóch – trzech miesiącach.