Istnieją kobiety, które mają piękne, ciemne brwi, wygięte w piękny łuk. Osoby te nie potrzebują kredek, cieni czy też żeli, które sprawią, że będą atrakcyjnie wyglądały. Niestety, nie każdą z nas natura obdarzyła pięknymi, kształtnymi brwiami. W takiej sytuacji konieczne jest używanie kosmetyków. Ważne jest, by cień do brwi był właściwie nakładany.

Warto dbać o brwi

Pięknie zrobione i zadbane brwi potrafią dodać każdej twarzy charakteru. Brwi potrafią pięknie podkreślić spojrzenie, a często pełnią najważniejszą rolę w makijażu – mogą starczyć za cały makijaż. Ich odpowiednie podkreślenie potrafi skorygować rysy twarzy, poprawić kształt oka, odmłodzić ale też wyszczuplić twarz. Zaleca się, aby osoby o jasnej karnacji, posiadające jasne brwi i rzęsy, zwracały na nie szczególną uwagę. Ważne jest nadanie kształtu – warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i dopasują ich kształt do owalu twarzy.

Jak podkreślić brwi?

Istnieje wiele możliwości makijażu brwi. Na rynku dostępne są specjalistyczne cienie do brwi, kredki, wosk, a także żele. Dobrym rozwiązaniem jest przetestowanie różnych produktów i dopasowanie ich do swoich potrzeb. Wiele osób zadowolonych jest z użytkowania cieni do brwi. Dostępne są w wielu kolorach i tonacjach – istnieje, więc możliwość dopasowania ich do naszej oprawy oczu.

Cienie umożliwiają nakreślenie właściwego konturu brwi, tym samym wyrównując ich naturalny łuk. Jest to jedna z bezpieczniejszych form stylizacji – istnieje możliwość stopniowego nakładania koloru, aż do momentu osiągnięcia zadowalającego efektu. Cienie do brwi powinny być nakładane przy pomocy skośnego pędzelka, najlepiej wykonanego z naturalnego włosia. Są one na tyle delikatne, że ryzyko „przerysowania” urody jest niewielkie. W przypadku zbyt mocnego zaakcentowania brwi, można je skorygować poprzez wyczesanie ich grzebykiem lub szczoteczką. Pamiętajmy jednak, by do makijażu stosować dobrej jakości, sprawdzone kosmetyki, które dodatkowo zapewniają uzyskanie świetnych efektów. Warto skorzystać z oferty kosmetyków Oriflame.