Nowotwór jajnika nie jest łatwy do tego, aby móc go wykryć. Jednakże jest to jeden z groźniejszych typów nowotworów. Owszem, można tutaj mówić o pewnych bólach, o pojawieniu się bólu, który jednakże nie będzie bardzo mocno nasilony i tym samym zazwyczaj jest on kojarzony ze zwykłym bólem towarzyszącym okresowi przekwitania.

Właściwe badania

Jak można wywnioskować z doświadczenia, większość nowotworów jajnika jest wykrywanych dosyć przypadkowo podczas badania USG. Jednakże warto także podkreślić, że rozwijający się nowotwór jajników daje pewne objawy już na około rok przed wykryciem (ujmując tę kwestię statystycznie). Mowa jest o pewnych objawach ze strony układu pokarmowego. Bardzo często możemy w tej sytuacji mówić o występującej zgadze. Ponadto powiększenie obwodu brzucha, nadmierne wzdęcia oraz uczucie ciężkości to kolejne z objawów, które powinny zaniepokoić, aczkolwiek w rzeczywistości także są przez kobiety lekceważone.

W dalszym etapie możemy mówić o pojawieniu się bóli w okolicach miednicy, możemy mówić o trudnościach w oddawaniu moczu lub nadmiernym parciu na pęcherz moczowy. Jak więc widać, możemy tutaj mówić o bardzo wielu różnych symptomach związanych z rakiem jajnika. Tym samym może nieco dziwić fakt, że tenże nowotwór często jest tak późno wykrywany. Tymczasem wczesne jego wykrycie daje bardzo duże szanse na powodzenie, daje bardzo duże szanse na to, aby móc go pokonać. W obliczu pojawiających się i powtarzających się problemów gastrycznych warto jest skonsultować się z lekarzem.