Morsowanie staje się coraz popularniejszą aktywnością, po którą sięgają śmiałkowie w okresie zimowym. Nic w tym dziwnego, w końcu kąpiel w zimnej wodzie korzystnie wpływa na ogólne samopoczucie, jest sposobem na radzenie sobie ze stresem, dodaje energii, poprawia metabolizm i hartuje organizm, stymulując pracę układu odpornościowego. Należy jednak pamiętać, że morsowanie wymaga odpowiedniego przygotowania.

Zadbaj o swoją kondycję

Każdy zaprawiony w morsowaniu śmiałek doskonale wie, że kluczem do efektywnego morsowania jest rozgrzewka. Wykonując kilka ćwiczeń, organizm „zwiększa obroty”, dzięki czemu jest przygotowany do zmierzenia się z wyzwaniem, jakim jest znacząca zmiana temperatury, związana z wejściem do zimnej wody. Celem rozgrzewki nie jest spocenie się, lecz delikatne rozgrzanie ciała i przygotowanie go do morsowania. Rozpoczęcie morsowania bez wcześniejszego przygotowania może być niebezpieczne, dlatego jeśli w najbliższym sezonie zamierzasz dołączyć do społeczności morsów, zacznij je już teraz i zadbaj o swoją kondycję.

Polub się z wodą na desce surfingowej!

Wykorzystaj najbliższe miesiące i zbuduj swoją kondycję, dobrze się bawiąc. To może być przełomowy rok dla Twojego zdrowia! Wypad na Hel to idealna okazja do rozpoczęcia surfingowej przygody. Niezbędny sprzęt możesz wypożyczyć lub kupić, najlepsze deski surfingowe i opiekę doświadczonych instruktorów znajdziesz w szkole Surf People na kempingu Chałupy 3. Surfing pomoże Ci popracować nad ruchem ciała w wodzie, co sprawia że jest świetnym przygotowaniem do morsowania. Dodatkowo przyzwyczaisz się do niskich temperatur, bo woda w Bałtyku, nawet latem, potrafi przyprawić o szybsze bicie serca.

Odpowiednie wyposażenie morsa

Wiesz już, że na kilka miesięcy przed pierwszym wejściem do wody, warto popracować nad kondycją i przyzwyczaić ciało do zmiennych temperatur, czy to podczas surfingu, czy domowych pryszniców w zimnej wodzie. Pamiętaj również o tym, by wyposażyć się
w niezbędne akcesoria, które ochronią najwrażliwsze części ciała. Na pewno przydadzą Ci się buty do morsowania, rękawiczki neoprenowe i czapka. Przyda się również ponczo surferskie, które po wyjściu z wody ochroni wychłodzone ciało przed działaniem wiatru. Zadbaj o swoją kondycję, rozpocznij morsowanie z rozsądkiem i czerp maksimum korzyści z zimnych kąpieli! Dołącz do grona odpowiedzialnych morsów, których łączy miłość do własnego ciała.