Wielu z nas ma do czynienia z zimnymi dłońmi oraz stopami. To zjawisko być może i przeszkadza, ale trudno mówić, aby ktokolwiek z takim zjawiskiem udawał się do lekarza. Tymczasem zimne dłonie i stopy mogą mieć bardzo poważne podłoże zdrowotne. Tak naprawdę wiele osób mówi, że odpowiedzialnym za to zjawisko jest słabe krążenie. Jest to prawda, ale tak naprawdę to tylko jedna z możliwych przyczyn.

Nerki, tarczyca, kręgosłup

Zagłębiając się w owe przyczyny, należy wskazać także na problemy z nerkami, na problemy z tarczycą czy też z kręgosłupem. Istotną przyczyną, która wywołuje zziębnięte kończyny może być także pojawiający się stres, pojawiające się różne napięcia psychiczne. W tym względzie tym samym trudno jest taką sytuację zlekceważyć. Istotną kwestią jest także fakt, że zziębnięte dłonie oraz stopy możemy połączyć z bardzo niskim ciśnieniem krwi. W tym względzie należy zatem bezwzględnie skontaktować się z lekarzem, gdyż może to być bardzo niebezpieczne. W sposób szczególny powinniśmy reagować w momencie, gdy zimnym kończynom towarzyszą omdlenia oraz kołatania serca. Jest to bowiem sytuacja, w której możemy mówić o bezpośrednim zagrożeniu naszego życia. W niektórych sytuacjach faktycznie możemy mówić o tym, że taka nasza uroda, aczkolwiek dobrze jest to dokładnie sprawdzić.

Medyczne podłoże

W większości przypadków owo zjawisko ma swoje podłoże medyczne. Zimne dłonie oraz stopy dosyć często pojawiają się w momencie, gdy mamy do czynienia z wadą kręgosłupa. To zjawisko wszak jest bardzo powszechne i ogromna ilość ludzi narzeka na bóle pleców, narzeka na trudności w zasypianiu przez niewygodę, a to wszystko ma swoje podłoże w skrzywieniach kręgosłupa oraz innych schorzeniach związanych z kręgosłupem. Zimne dłonie oraz stopy są zjawiskiem, które dotyczy bardzo dużej ilości osób. W głównej mierze wiąże się ono z okresem zimowym, jesiennym, aczkolwiek nie tylko. Niektóre osoby mogą mieć z tym zjawiskiem problem nawet wówczas, gdy za oknem mamy wysokie temperatury. To sytuacja, która musi nas zmusić do działania.