Trądzik dotyka większości młodych ludzi, a pielęgnacja takiej skóry jest szczególnie problematyczna, gdyż jest ona wyjątkowo wrażliwa. Problem trądziku dotyka nie tylko nastolatków ale każdego bez względu na wiek. Trzeba go nie tylko eliminować, ale także zapobiegać jego nawrotowi. Do trądziku dochodzi poprzez wytwarzanie przez skórę zbyt dużej ilości łoju, co skutkuje zatykaniem się porów. Ważnym jest zahamowanie wydzielania nadmiernego sebum przez gruczoły łojowe bez jednoczesnego wysuszenia skóry.

Doskonała kondycja skóry

Dzięki temu skóra zachowa zdrową kondycję, a dodatkowe problemy w postaci wyprysków i wągrów nie będą się pojawiać. W pielęgnacji skóry trądzikowej należy pamiętać o dokładnym oczyszczaniu cery. W aptekach i drogeriach mamy do wyboru mnóstwo różnych kosmetyków przeznaczonych do skóry problematycznej. Na co dzień należy myć twarz płynami, żelami bądź piankami oraz od czasu do czasu warto zastosować peeling, aby usunąć stary, martwy naskórek. Raz czy dwa w tygodniu można również nałożyć na twarz nawilżającą bądź oczyszczającą maseczkę, która widocznie poprawi stan skóry.

Nie należy jednak bagatelizować problemów skórnych. Jeśli widać, że wypryski ciągle nasilają się, szczególnie w drugiej fazie cyklu, kiedy hormony są szczególnie aktywne, należy udać się do specjalisty- lekarza dermatologa lub ginekologa. Określi on podłoże naszego problemu i doradzi jak pielęgnować szczególnie wrażliwą cerę. Może również przepisać tabletki lub maści, które pomogą zwalczyć problem. W większości przypadków jednak sami możemy zwalczyć tę przypadłość. Jeśli tylko będziemy konsekwentni i systematyczni w dbaniu o cerę, wypryski odejdą w niepamięć.