Pomimo, że dermatolodzy ostrzegają to jednak lubimy się opalać. Kochamy wylegiwać się na słońcu, dlatego nie warto unikać słońca, lecz zadbać o to aby zapewnić swojej skórze pełne bezpieczeństwo.

Zdajemy sobie sprawę, że światło słoneczne, pomimo faktu, ze ma ogromną ilość zalet może być także niebezpieczne. Promienie słoneczne cechują się różnorodną długością fali, dlatego na naszą skórę mogą działać także negatywnie i szkodzić jej. Jak więc bezpiecznie korzystać z kąpieli słonecznych?

Parasol przeciwsłoneczny

Ładna i zdrowa opalenizna to na pewno nasze marzenie. Jednakże zanim wyjdziemy na plażę, warto zapewnić sobie znakomitą ochronę. Sięgnać trzeba po odpowiedni kosmetyk który uchroni nas przed szkodliwym promieniowaniem UVB oraz UVA. Możemy zastosować dwa rodzaje kremów:

  • Kremy mineralne zwane też fizycznymi które odbijają i rozpraszają promienie UV
  • Filtry chemiczne, które absorbują promienie UV.

Filtry te nie tylko chronią nas przed promieniami UV ale również zapewniają efekt chłodzący, dzięki czemu nasza skóra się nie przegrzewa.

Nie warto oszczędzać na kremie

Wybierając krem pamiętaj aby twój wybór był trafny i dobry. Zwróć  uwagę na liczbę podaną przy faktorze SPF. To właśnie ona informuje o czasie, w którym bezpiecznie możemy przebywać na słońcu. Jeżeli więc będziemy przebywać na słońcu bez filtra rumień pojawi się po około 30 minutach. Z kolei jeżeli zastosujemy faktor SPF 1, czas ten wydłuża się około 15 razy, dlatego w pełni bezpiecznie możemy przebywać na słońcu nawet 5 godzin.

Naturalnie musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że nie ma filtrów, które to zapewniają nam zawsze całkowitą ochronę. Wiedzieć trzeba, że zawsze jakaś dawka promieni dostaje się do naszej skóry. Jeżeli chcesz dobrze wybrać krem z filtrem musisz kierować się fototypem skóry. Im jaśniejsza jest Twoja cera tym użyty filtr musi być większy.

Nawet najlepszej jakości kremy z filtrami nie spełnią naszych oczekiwań jeżeli będziemy je nieumiejętnie stosować. Warto więc nałożyć adekwatną ilość preparatu na naszą skórę, a jest to około 6 łyżeczek dla osoby wyróżniającej się przeciętnym wzrostem. Istotne jest to aby nakładać krem zanim wyjdziemy na plażę, aby zdążył się wchłonąć.