We współczesnych czasach mamy do czynienia z powszechnym zwyczajem korzystania ze smartfonów w każdym miejscu, w którym jesteśmy. Nowoczesne technologie posuwają się bardzo daleko, ale nie można mówić w tym miejscu wyłącznie o pozytywnych aspektach nowoczesnej technologii. To korzystanie ze smartfonów w różnych miejscach powoduje także, że jesteśmy wyobcowani, że jesteśmy bardziej nerwowi, że jesteśmy pod wpływem negatywnego promieniowania. Korzystanie z owych urządzeń jest czymś bardzo powszechnym, jest pewnego rodzaju zwyczajem współczesnych ludzi i bynajmniej nie mówimy w tym miejscu wyłącznie od ludziach młodych, ale także tych w starszym wieku.

Na przekór nowinkom

Warto wyjść naprzeciw tym zwyczajom, warto postąpić na przekór tym zwyczajom i podjąć inne działania. Dlaczego? Stare przysłowie mówi, że co za dużo, to niezdrowo. Powiedzenie to jak najbardziej można odnieść do opisywanej sytuacji. Wszelkiego rodzaju urządzenia techniczne wytwarzają bardzo dużą ilość negatywnego promieniowania i tym samym nam szkodzi. Te urządzenia nie tylko nas wyobcowują społecznie, ale równocześnie wpływają na nasze zdrowie, powodują spustoszenie w naszych głowach, powodują, że jesteśmy bardziej nadpobudliwi, bardziej nerwowi. My często tymczasem nie zdajemy sobie z tego sprawy, a jeśli nawet, to przecież nie potrafimy oderwać się od owych urządzeń. Oczywiście nie mówimy, że jest to samo zło, że nie ma w tym niczego pozytywnego, a nawet powiemy, że są to urządzenia bardzo pozytywne, o ile oczywiście potrafimy z nich mądrze korzystać.

Spacer bez smartfonu

Warto na przekór powszechnej modzie, powszechnym zwyczajom wybrać się na spacer bez smarfona, na chwilę odetchnąć od naszej codzienności , warto się odpowiednio dotlenić, warto w swojej codzienności postawić również na aktywność fizyczną. Już po niedługim czasie możemy zauważyć pozytywne zmiany w naszym samopoczuciu, w naszym zdrowiu. Tymczasem o owo zdrowie warto w swojej codzienności zadbać, a unikanie wszelkich szkodliwych czynników jest bardzo dobrym i wskazanym zwyczajem.