Istnieją pewne objawy zdrowotne, które przez wielu ludzi są bagatelizowane. Zmęczenie nóg po całodziennej aktywności wydaje się czymś normalnym, ale w rzeczywistości takim nie jest. Może się bowiem okazać, że za tym zjawiskiem stoi przewlekła niewydolność żylna. Potwierdzić to może nie tylko ów ból i zmęczenie, ale jednocześnie też pojawiające się na nogach pajączki oraz opuchnięte kostki w nogach. Przyczyną tejże choroby może być na pewno stojący lub też siedzący tryb życia oraz pracy. Poza tym mamy do czynienia ze schorzeniem w dużej mierze uwarunkowanym genetycznie.

Co wypływa na niewydolność żylną?

Kolejnym z czynników jest nadwaga, a tym samym sposób odżywiania może w tymże zakresie być czymś kluczowym. Na wystąpienie niewydolności żylnej mogą wpływać także palenie papierosów oraz stosowanie środków hormonalnych, w tym również środków antykoncepcyjnych. Jak z tym zjawiskiem należy walczyć? Na pewno można sięgnąć po tabletki, jeśli mamy do czynienia z dużym zaawansowaniem choroby. Jednakże bardzo ważnym elementem jest tryb życia.

 

Codzienna dawka aktywności fizycznej, a może to być wyłącznie spacer, to element, który w bardzo dużym stopniu może pomóc w uniknięciu zjawiska niewydolności żyłowej, a tym samym w uniknięciu bólu nóg. Poza tym oczywiście niezwykle istotnym elementem jest właściwe odżywianie. Bazując na tych czynnikach, można jak najbardziej ograniczyć możliwość wystąpienia przewlekłej niewydolności żylnej. Bagatelizując owo zjawisko, możemy doprowadzić do sytuacji bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia.