Bardzo często okazuje się, że dobra dieta i regularne ćwiczenia nie wystarczą do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Wynika to z faktu, że niektóre obszary ciała są szczególnie trudne do wymodelowania i wyrzeźbienia. Do najbardziej problematycznych należą okolice, w których najczęściej gromadzi się tkanka tłuszczowa – m.in. brzuch, wewnętrzna strona ud czy pośladki. Współczesna medycyna estetyczna oferuje jednak wiele innowacyjnych metod, które pozwalają na nieinwazyjne wymodelowanie szczególnie kłopotliwych partii ciała.

Masaż mechaniczny

Masaż mechaniczny to skuteczna, a przy tym nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki. Zabiegi tego typu przeprowadza się w przypadku konieczności usunięcia miejscowej tkanki tłuszczowej, wyeliminowania problemu luźnej skóry, usunięcia cellulitu czy zniwelowania objawów starzenia się skóry. Do szczególnie efektywnych metod mechanicznych należy zabieg ICOONE, w którym zastosowanie znajduje opatentowana technologia zmechanizowanych głowic masujących ze specjalnymi mikrootworami. Urządzenie to zapewnia precyzyjną i głęboką stymulację, pobudzając do pracy układ limfatyczny oraz układ krążenia. Przeprowadzenie zabiegu ICOONE przyspiesza metabolizm tkanek, a także usuwa nadmiar wody i toksyn z organizmu. Procedura jest bezbolesna, ponieważ towarzyszy jej wyłącznie uczucie chłodnego powietrza oraz zasysania skóry.

foto1

Zastosowanie fal radiowych i ultradźwiękowych

Wysoką efektywność w ujędrnianiu i modelowaniu różnych partii ciała zapewnia wykorzystanie fal radiowych i ultradźwiękowych, które pozwalają na kontrolowane podgrzewanie warstw tłuszczu znajdujących się pod skórą. Zabieg ten przyspiesza krążenie krwi, dzięki czemu zapewnia skuteczny drenaż tłuszczu poprzez układ limfatyczny. Fale te rozgrzewają też włókna kolagenowe, co przyczynia się do ich przebudowy oraz wzmocnienia. Jednym z najbardziej innowacyjnych urządzeń pracujących w tej technologii jest Alma Accent Prime, w którym zastosowano unikalne połączenie fal ultradźwiękowych, bipolarnych oraz monopolarnych. Naprzemienne działania fal zimnych oraz ciepłych przyczynia się do bardzo precyzyjnego rozbijania tkanki tłuszczu, która może być efektywnie wydalona przez układ limfatyczny. W procesie tym następuje kawitacja, pozwalająca na lokalne niszczenie depozytów tłuszczowych w wybranych obszarach.

Wymrażanie tkanki tłuszczowej

Do nieinwazyjnych metod modelowania partii ciała należy również zabieg wymrażania tkanki tłuszczowej, czyli kriolipoliza. Procedura ta pozwala na bezpieczne i efektywne zredukowanie tłuszczu, który jest szczególnie trudny do usunięcia poprzez dietę i ćwiczenia. Do najczęściej wykonywanych należy m.in. kriolipoliza brzucha, ud czy pośladków. Celem zabiegu jest kontrolowane zamrażanie tkanki tłuszczowej, która ulokowana jest podskórnie. W procesie tym następuje śmierć komórek tłuszczowych, co prowadzi do rozwoju miejscowego stanu zapalnego. Zabieg kriolipolizy pobudza w ten sposób fagocytozę, czyli stopniowe pochłanianie i usuwanie uśmierconych komórek. Etap ten przebiega stopniowo i powoli, co eliminuje ryzyko wystąpienia efektu miejscowego nadmiaru skóry. Wymrażanie tłuszczu posiada w swojej ofercie klinika Anlaya, gdzie przeprowadzana jest innowacyjna kriolipoliza CoolTech.

foto2

Zabieg falą uderzeniową

Sposobem na poprawę jędrności skóry i zredukowanie tkanki tłuszczowej jest także zastosowanie fali uderzeniowej. Zabieg ten polega na przeniesieniu wysokiej energii o krótkim czasie narastania na wybrane miejsce, za pomocą specjalnej sondy. Penetruje ona określoną partię ciała w sposób promienisty lu skoncentrowany, co wywołuje miejscowe rozluźnienie tkanki łącznej. Fala uderzeniowa Storz Medical wnika wgłąb skóry, podnosząc przepuszczalność błon komórkowych oraz usprawniając podaż tlenu i substancji odżywczych. Zabieg ten poprawia mikrokrążenie tkanek, stymulując metabolizm komórkowy oraz pobudzając tworzenie nowych naczyń krwionośnych. W rezultacie zredukować można obrzęki i cellulit, a także poprawić jędrność skóry i usunąć nagromadzoną miejscowo tkankę tłuszczową.