Systemy przygotowywane specjalnie na urządzenia mobilne, takie jak smartfon czy tablet, od kilku lat cały czas zyskują na popularności. Dotyczy to także dziedziny kosmetycznej. Klienci i klientki zawsze chcą mieć bowiem dostęp do najlepszych usług.

Na jakie dokładnie rozwiązania mobilne możemy liczyć w tej branży? Wspomnieć należy przede wszystkim o responsywnych wersjach stron poszczególnych salonów kosmetycznych, a także o szeregu zróżnicowanych aplikacji. Szczególną popularnością cieszą się programy ułatwiające znalezienie interesujących nas usług.

Znajdź salon przy użyciu telefonu

Spośród nich warto wymienić rozwiązanie dostarczane nam przez serwis https://www.moment.pl/,  którego działalność opiera się na katalogowaniu gabinetów kosmetycznych, SPA i salonów fryzjerskich działających w wielu miastach w Polsce. Użytkownik otrzymuje dostęp do pełnej listy dostępnych podmiotów, z wyszczególnioną ofertą, a także innymi ważnymi informacjami.

Co ważne, opisana wyżej wyszukiwarka jest dostępna zarówno na stronie internetowej, jak i poprzez specjalną aplikację mobilną, którą możemy pobrać na urządzenia działając w oparciu o system operacyjny Android lub iOS.

Jak wyszukiwać salony kosmetyczne?

Największą zaletą omawianego rozwiązania jest przede wszystkim prostota obsługi. Wszystko odbywa się w obrębie kilku ekranów i przy wykorzystaniu niezwykle intuicyjnego interfejsu. Jak przebiega proces wyszukiwania?

Najpierw podać musimy naszą lokalizację. Wpisujemy miasto, kod pocztowy, dzielnicę lub korzystamy z funkcji automatycznego określania naszego położenia. Następnie należy wskazać, jaki rodzaj usługi nas interesuje – fryzjer, kosmetyczka, paznokcie, depilacja, SPA etc. Po wprowadzeniu wszystkich informacji, naszym oczom ukazuje się kompleksowa lista, zawierająca wszystkie salony i gabinety mieszczące się na wskazanym obszarze i wykonujące wskazane usługi.

To jednak nie wszystko, ponieważ przy każdej firmie widnieje krótka notka opisująca salon, rodzaj oferowanych zabiegów, a także cennik. Po wybraniu stosownej firmy, możemy dokonać rezerwacji.

Co ważne, wyszukiwarka pozwala nam na dokładniejsze sprecyzowanie kryteriów wyszukiwania. Wprowadzić możemy bowiem dokładniejszą kategorię usług, a także zakres cenowy. Warto podkreślić, że każdy salon ma wystawioną ocenę, do której przypisane są wszystkie opublikowane opinie klientów. W ten sposób możemy dokładnie porównać wszystkie interesujące nas firmy i wybrać tę naszym zdaniem najlepszą.