Kudzu to roślina o potwierdzonych właściwościach leczniczych. Cenna jest przede wszystkim dla osób, które walczą z różnorodnymi uzależnieniami. Najcenniejsza jest jednak dla tych, którzy mają problem z alkoholem, albowiem zawiera w swoim składzie substancje, które to zmniejszają ochotę na sięgnięcie po kieliszek. Dodatkowo, badacze próbują udowodnić, że kudzu pomoże pozbyć się nałogu palenia papierosów. Jakie jeszcze właściwości wyróżniają korzeń kudzu?

Kudzu, opornik, ołownik łatkowaty

Kudzu to roślina, której od wieków lecznicze właściwości są doceniane na Dalekim Wschodzie. Najczęściej stosuje się go w Chinach oraz w Japonii na schorzenia takie jak:

Warto wspomnieć, iż potwierdzono, że korzeń ten pomaga zwalczać nałóg alkoholowy.

Kudzu a alkohol

Korzeń kudzu ma niesamowite właściwości, ponieważ ma zdolność, aby ograniczać ilość wypijanego alkoholu etylowego. Zawiera w sobie związki takie jak daidzyna, daidzeina i pueraryna, dlatego eliminuje ochotę na sięgnięcie po przysłowiowego kieliszka. Bardzo prawdopodobne jest, że roślina ta pomaga również osobom, które borykają się z problemem, jakim jest uzależnienie nikotynowe. To jednak nie wszystko, ponieważ kudzu łagodzi także objawy kaca.

Powyższa teza jest w stu procentach potwierdzona badaniami. Przeprowadzono eksperyment, w którym wzięło udział kilku ochotników. Okazało się, że po siedmiodniowym stosowaniu preparatu kudzu wśród wszystkich zmniejszyła się ilość spożywanego alkoholu. Istnieje również hipoteza, w której to sugeruje się, że kudzu zawiera związki, które w mózgu wytwarzają hormon szczęścia. Tym samym nie musimy już sięgać po trującą i na krótko poprawiającą nasz nastrój używkę w postaci alkoholu.

Dzięki mechanizmowi, jakim wyróżnia się kudzu mamy większą szansę zwalczyć uzależnienie od alkoholu, ale również nikotyny a nawet narkotyków.

Korzeń kudzu a nowotwory

Korzeń kudzu nie tylko pomaga w leczeniu uzależnień, ale również może zapobiec wystąpieniu raka prostaty. Zawiera w sobie genisteinę, która znacznie obniża wpływ androgenów na rozwój raka prostaty. Obserwuje się spadek PSA, który obecny jest w krwi i wykrywalny, jako makler nowotworowy.