Korektor do twarzy to kosmetyk, który posiada coraz więcej kobiet. Tak jak kiedyś był stosowany sporadycznie i okazjonalnie, tak obecnie aplikuje się go nawet na zwykły dzień. Nic dziwnego, bowiem korektor potrafi udoskonalić make-up, a co za tym idzie polepszyć nasze samopoczucie. Sprawdź, jakie są rodzaje korektorów do twarzy, który wybrać i jak nakładać, by cieszyć się nieskazitelną cerą!

Korektor plus podkład – niezastąpiony duet

Tak, jak podkład może samodzielnie znaleźć się na naszej skórze, tak korektor zawsze w towarzystwie fluidu. Dzieje się tak ze względu na skład i przeznaczenie obu tych produktów. Otóż podkłady czy fluidy to kosmetyki stworzone do aplikowania na całą powierzchnię skóry. Z kolei korektory dedykowane są do stosowania miejscowego, ponieważ mają znacznie bardziej skoncentrowany skład, niż podkłady. Tym samym nanosząc na skórę wyłącznie korektor, sprawisz, że miejsca, gdzie go zaaplikowałaś będą bardzo widoczne. To dlatego tak ważne jest, aby na korektor nanieść dodatkowo fluid. Oczywiście nie jest to wadą korektora, że samodzielnie znacznie się odznacza, ale właśnie zaletą. Został stworzony, aby maskować lub uwydatniać to, czego podkład zakryć lub podkreślić sam nie jest w stanie.

Korektory kryjące i rozświetlające

Korektory można podzielić na dwie kategorie – matujące/kryjące i rozświetlające. Pierwsze bardzo często występują w formie stałej lub delikatnie kremowej, pastelowej. Można je nakładać palcem, puchatym pędzelkiem lub bezpośrednio kosmetykiem, gdy zamknięte są w sztyfcie czy też kredce. Dobre korektory matujące powinny mieć niezwykle silną pigmentację, która sprosta nawet najbardziej wymagającej skórze, kryjąc widoczne niedoskonałości. Dodatkowo powinien być trwały i ładnie komponować się z fluidem.

Całkowicie innym rodzajem korektora jest rozświetlający. Najczęściej korektory te występują w formie pędzelka, ale również w płynie czy też w kompakcie. Celem tego kosmetyku (w przeciwieństwie do korektora matującego) jest uwydatnienie miejsc, na które produkt jest aplikowany. Otóż korektor rozświetlający zawiera świetliste drobinki w ciepłych lub chłodnych tonach, które odbijając światło, sprawiają, że dany obszar uwypukla się, a cera staje się świeższa, bardziej promienna i ożywiona. Korektor rozświetlający aplikuje się pod oczy, na szczyty kości policzkowych, łuk kupidyna, wargi nosowe, środek nosa oraz pod łukiem brwiowym.

Zarówno rozświetlający, jak i matujący korektor do twarzy znajdziesz w ofercie marki Maybelline.

Różne kolory korektorów

Pamiętaj, że kolor i odcień korektora nigdy nie są przypadkowe. Jego ton dobieraj zawsze pod kątem nie tylko karnacji, ale także podkładu, jaki stosujesz na co dzień. Ważne jest, aby idealnie komponował się z fluidem, ponieważ wtedy całość makijażu będzie wyglądała naturalnie. Obok tych, można powiedzieć uniwersalnych i tradycyjnych korektorów, są te bardziej specjalistyczne.

  • Korektor zielony służy do maskowania naczynek, zaczerwienień czy zanieczyszczeń w stanie zapalnym. Ujednolica miejsca czerwone i sprawia, że cera jest jednolita. Uważaj jednak, aby za dużo go nie zaaplikować, ale tylko tyle aby przykryć niechcianą zmianę. Dobre zielone korektory są bardzo napigmentowane i źle przykryte fluidem mogą tworzyć nieestetycznie wyglądające zielone prześwity.
  • Żółty korektor idealnie kryje cienie, worki pod oczami, a także podkrążone oczy. Niektórzy na co dzień borykają się tymi defektami, ale czasami bywa tak, że są wywołane nieprzespaną nocą. W każdym z dwóch przypadków warto zastosować żółty korektor, ponieważ dzięki niemu spojrzenie nabierze świeżości.
  • Błękitny kolor doskonale niweluje nierównomierną opaleniznę skóry. Ujednolica jej koloryt i nadaje zdrowy wygląd.