Owoce Acai są niezwykle cenione, albowiem mają bardzo wielką ilość różnorodnych właściwości o charakterze prozdrowotnym, które to pod każdym względem są uzasadnione. Co więcej owoce te posiadają także potencjał antyoksydacyjny, przez co ich działanie jest niezwykle istotne dla naszego organizmu.

Jagoda Acai są idealnym źródłem kilkunastu substancji o charakterze antyoksydacyjnym, między innymi: polifenoli, flawonoidów, proantocyjanidyn a także rezweratrolu, tym samym dla ludzkiego organizmu mają wiele pozytywnych właściwości.

Właściwości jagody Acai

Warto mieć na uwadze, że jagody Acai potrafią zwalczać wolne rodniki, albowiem mają w swoim składzie znaczną ilość antyoksydantów. Co więcej owoce te poprawiają sprawność naszego umysłu, albowiem mają nienasycone kwasy tłuszczowe omega. Należy także zaznaczyć, że poprawiają one wygląd naszej cery, a odpowiedzialne są za to obecne w owocach fitosterole. Oczywiście, owoc ten ma jeszcze jedną ważną rolę, którą jest to, że wspomaga nasze odchudzanie, sprawia, że metabolizm staje się szybszy a także potrafią hamować apetyt. Ostatnią zaletą jest to, że owoce Acai wzmacniają odporność naszego organizmu, a także utrzymują cholesterol w normie. Acai to owoce, które posiadają znaczną ilość witamin, minerałów a także aminokwasów egzogennych i aminokwasów endogennych.