Jeżeli mówimy o regeneracji, najczęściej mamy na myśli doping. Jednakże nie jest to jedyne a zarazem idealne rozwiązanie, aby cieszyć się doskonałą kondycją organizmu i świetnym samopoczuciem. Jeśli chcemy wspomóc swoją regenerację, przede wszystkim należy podnieść poziom hormonu wzrostu. Dzieje się tak, dlatego, że w warunkach naturalnych hormon ten wydzielany jest przez przysadkę mózgową, zaś jego główną funkcją jest regeneracja tkanek.

Zalety i walory hormonu wzrostu

Hormon wzrostu ma ogromną ilość zalet, dlatego też niezwykle pozytywnie wpływa na cały nasz organizm, a przede wszystkim na regenerację. Warto zacząć od tego, ze hormon ten wspomaga nasz odpoczynek a także pozytywnie wpływa na sen. Co więcej, regeneruje on także tkanki oraz wzmacnia tkankę łączną. Warto wiedzieć także, że hormon wzrostu wzmacnia nasze ścięgna oraz kości. Jak dowodzą badania poprawia także naszą odporność i sprawia, że cechujemy się o wiele lepszą pracą układu immunologicznego. Hormon wzrostu ma jeszcze jedno ważne zadanie a jest nim mianowicie wspieranie i regeneracja uszkodzonych komórek mięśniowych.

Jak zwiększyć poziom hormonu wzrostu?

Powszechnie uważa się, ze, aby podnieść w naszym organizmie poziom hormonu wzrostu mamy możliwość zastosować różnorodne steroidy roślinne, do których to należą głównie żeń szeń, tribulus terrestris, a także kozieradka ipalma sabalowa. Stosowanie tych środków jest w stu procentach bezpieczne i można stosować je nawet przez okres dwóch miesięcy. Po tym czasie jednak z całą pewnością zdołamy zauważyć, że nasz organizm szybciej się regeneruje, zaś my cieszymy się większą energią.