Stres w pracy, mnóstwo obowiązków w domu, ciągła bieganina wokół spraw do załatwienia… zwolnij i poświęć chwilę samej sobie. Wycisz negatywne myśli i rozluźnij napięte mięśnie. Zacznij praktykować jogę i sprawdź, jak korzystnie może wpłynąć na Twoje ciało i umysł.

Zapisz się na zajęcia albo zacznij praktykę w domu

Ćwiczenia warto rozpocząć pod okiem wykwalifikowanego instruktora, który pokaże jak wykonywać poszczególne pozycje oraz poprawi błędy. Dzięki temu unikniesz potencjalnej kontuzji. Powstaje coraz więcej miejsc oferujących zajęcia z jogi, które zachęcają zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane do skorzystania z oferty. Takie miejsca dbają o nietuzinkowy klimat: piękny wystój, relaksującą muzykę w tle oraz przyjemny zapach z kadzideł czy świec, który sprawi, że z zajęć wyjdziesz wypoczęta i naładowana pozytywną energią.

Na takie treningu przyda Ci się odpowiednia mata do jogi. Większość studiów oferuje je swoim kursantom, ale lepiej mieć własną. Znajdziesz je w najróżniejszych kolorach i grubościach. Postaw na przyjazną dla środowiska i gwarantującą komfort  oraz stabilizacje podczas wykonywana ćwiczeń propozycję. Po kilku treningach pod okiem instruktora możesz sama próbować wykonywać asany. Warto korzystać z nagrań na YouTube lub innych portalach, które oferując szeroki wybór propozycji treningu.

Chwila na medytację

Joga to nie tylko wykonywanie asan. Ważna jest również nauka prawidłowych technik oddechu, dzięki której dotleniamy organizm i relaksujemy się. Koncentracja na własnym ciele sprawia, że uwalniamy umysł od zmartwień i zmęczenia. Sprzyja łagodzeniu stresu i pozytywnemu myśleniu. Warto zaopatrzyć się w wałki albo poduszki do medytacji, które ułatwią utrzymanie prawidłowej postawy. Dodatkowo odciążają stawy i wspierają kręgosłup. Zostały wypełnione łuską gryki, dzięki czemu izolują od zimnego podłoża i dostosowują się do kształtu ciała. Zaopatrz się również w mniejszą wersję przeznaczoną na oczy, wypełnioną mieszanką kwiatów lawendy oraz siemieniem lnianym. Pomoże pozbyć się napięcia z twarzy.

Przydatne akcesoria

Oprócz maty do jogi oraz poduszki do medytacji przyda Ci się również odpowiedni strój do ćwiczeń. Postaw na przewiewne i elastyczne ubrania, które nie będą krępować ruchów. Najlepszym wyborem będą legginsy z płaskim szwem i szerokim pasem oraz top z bawełny. Ćwiczenia możesz wykonywać na boso albo w specjalnych skarpetkach. Aby ułatwić sobie wykonywanie niektórych pozycji, warto zaopatrzyć się w kostki oraz pasek do jogi. Domowe rytuały wzbogać  zapachem aromatycznych świec albo dymem z białej szałwii.

Praktyka jogi pomoże ci odpocząć po ciężkim dniu i pozbyć się napięcia, a nawet bólu w mięśniach. Odstresuje i sprawi, że będziesz myślała pozytywnie. Ucz się wykonywania asan oraz technik prawidłowego oddechu i odmień swoje życie.