Wybierasz się na trening na świeże powietrze? W takim razie nie zapomnij o zabraniu z sobą odpowiednich odblasków, które poprawią Twoje bezpieczeństwo. Jakie rozwiązania najlepiej wybrać, by jednocześnie nie przeszkadzały w treningu? Sprawdź sama!

1. Samozaciskające się opaski odblaskowe

Jednym z najbardziej uniwersalnych i obecnie popularnych gadżetów odblaskowych są samozaciskające się opaski. Jakie są ich zalety?

Przewagą opasek samozaciskających się względem innych rozwiązań tego typu jest sam system zaciskowy, który zapewnia dobre trzymanie się nogi czy ręki także w ruchu. Korzystając z takich opasek nie trzeba się martwić o regulację zacisku oraz ewentualne zgubienie zbyt luźnego gadżetu – mówi specjalista z firmy platformaodblaskowa.pl.

 2. Odblaski samoprzylepne

Świetnym rozwiązaniem na każdy trening są też odblaski samoprzylepne. Najczęściej dedykowane są one dzieciom i młodzieży, jednak można dostać także wzory, które przypadną do gustu osobom dorosłym. Oprócz odbijania światła ich największą zaletą jest łatwość montażu do różnych powierzchni czy ubrań, a także brak jakichkolwiek elementów, które w trakcie biegania czy jazdy rowerem mogły się np. urwać lub przeszkadzać.

 3. Czapki odblaskowe

Innym ciekawym rozwiązaniem, które sprawdzi się podczas uprawiania sportu i rekreacji, są wyposażone w odblaski czapki z daszkiem.

Czapki odblaskowe z daszkiem sprawdzą się przy praktycznie każdej okazji. Ich największą zaletą jest wielofunkcyjność. Latem chronią bowiem przed ostrym słońcem, wiosną czy jesienią zapewniają z kolei większy komfort i chronią przed wiatrem. Do tego oczywiście są doskonale widoczne dla przejeżdżających pojazdów – dodaje specjalista z firmy platformaodblaskowa.pl.

 4. Szelki odblaskowe

Kolejnym wartym uwagi odblaskowym gadżetem są szelki. Doskonale nadają się one zarówno dla biegaczy, jak i rowerzystów. Warto w ich przypadku jednak pamiętać, by wybierać tylko takie modele, które posiadają regulację i ściągacze. Gwarantują one bowiem, że szelki będą się dobrze trzymać na odzieży wierzchniej i dzięki temu nie będą przeszkadzać w treningu. Ich zaletą jest też na pewno rozmiar – opinające cały tors szelki są po prostu lepiej widoczne niż małe odblaski.

 5. Kamizelki odblaskowe

Mówiąc o odblaskach, nie sposób nie wspomnieć o klasycznych kamizelkach.

Kamizelki odblaskowe, mimo że wyglądają niezbyt modnie i nowocześnie, to jednak w dalszym ciągu stanowią jedno z najlepszych rozwiązań pod względem widoczności. Są one po prostu duże i dlatego też na pewno szybciej zwrócą uwagę kierowcy pojazdu niż mniejsze gadżety odblaskowe. Kamizelki kiepsko nadają się jednak do intensywnych treningów, gdyż słabo przylegają do ciała i na ogół elementem je mocującym jest zwykły rzep. Jeśli jednak mamy w planie jedynie rekreacyjną przejażdżkę rowerem po okolicy czy też spacer, to na pewno zdadzą egzamin na piątkę! – zwraca uwagę specjalista z firmy platformaodblaskowa.pl.

Oczywiście ilość gadżetów odblaskowych jest dziś olbrzymia i z roku na rok przybywa coraz więcej ciekawych rozwiązań. Na pewno jednak warto patrzeć głównie na użyteczność samych odblasków. Nie zawsze bowiem design będzie szedł w parze z jakością i uniwersalnością!