Bezustanny rozwój gospodarki, transportu i turystyki na całym świecie jak również otwarte granice poszczególnych państw europejskich, będących członkami Unii Europejskiej, daje nieograniczone wręcz możliwości podróżowania, odkrywania mniej lub bardziej orientalnych zakątków kuli ziemskiej czy odkrywania kultur i tradycji innych narodowości. W praktyce jednak oznacza wakacje w najpopularniejszych krajach i noclegach w obleganych hotelach czy pensjonatach, szczególnie w okresie urlopowym, w tłumie zupełnie obcych turystów, przybywających niemalże z całego świata.

Albania – atrakcje turystyczne

W ostatnich latach zdecydowana większość zapracowanych osób, żyjących w bezustannym pośpiechu i stresie, planując swój wakacyjny urlop, marzy jednak o wypoczynku z dala od tłumu głośnych,  żądnych wrażeń i emocji turystów. Idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie przede wszystkim ciszę i spokój jest wyjazd do wciąż niedocenianej w Polsce, niewielkiej, ale rozkwitającej z roku na rok Albanii położonej w południowo – wschodniej Europie na Półwyspie Bałkańskim, otoczonej Morzem Adriatyckim oraz Morzem Jońskim. Zróżnicowana, niezwykle bogata i orientalna kultura, ciekawe, starożytne zabytki, przyjazny, śródziemnomorski klimat, rozległe i piaszczyste plaże, lazurowe i ciepłe wody mórz, malownicze góry, jeziora i rzeki, liczne drzewa migdałowe, cyprysy, orchidee, palmy, a nawet kaktusy, dzika przyroda, a przede wszystkim zapierające dech w piersiach krajobrazy stanowią wspaniałe tło wypoczynku zarówno dla osób samotnych, starszych jak i rodzin z małymi dziećmi. Urocze, senne miasta i miasteczka pełne tajemniczych, fascynujących budynków, budowli i zakątków, niewielkie rybackie osady z przyjaźnie nastawionymi do turystów rdzennymi mieszkańcami, orientalna oraz oryginalna kuchnia z pewnością dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń i emocji.

Konkurencyjne ceny

Ceny w Albanii, mimo rozwijającej się w ostatnich latach turystyki, są zaskakująco niskie, a przede wszystkim konkurencyjne w stosunku do innych, znacznie bardziej popularnych wśród turystów państw europejskich takich jak Grecja, Włochy czy Chorwacja, które oferują zbliżone warunki i standardy wakacyjnego wypoczynku. Atrakcyjne ceny noclegów w Albanii, szczególnie w prywatnych pensjonatach i kwaterach na wybrzeżu, ceny jedzenia w Albanii porównywalne do żywności w Polsce czy nawet ceny paliwa w Albanii sprawiają, że z roku na rok kraj cieszy się coraz większą popularnością wśród szerokiej grupy polskich turystów. Za kilka, wręcz symbolicznych euro turyści mogą  po raz pierwszy w życiu skosztować miejscowych owoców morza, fig, dżindże, owczego sera, jagnięciny, lokalnego, domowego wina  jak również wielu innych miejscowych, oryginalnych przysmaków. Więcej informacji o cenach w Albanii czy pozytywnych opinii o Albanii znajdziecie w bardzo ciekawym artykule znalezionym w sieci: http://turystyka.wp.pl/gid,17728490,title,Ceny-w-Albanii-ile-kosztuja-wakacje-w-tym-kraju,galeria.html?ticaid=117079, który koniecznie powinny przeczytać osoby planujące w najbliższym czasie wyjazd do śródziemnomorskich krajów.