Lato to czas gorących dni, leżakowania na plaży, górskich wędrówek, czy spływów kajakiem. W wakacje jednak nie brakuje także gorących imprez. Na każdej z nich chcemy prezentować się idealnie. Bo przecież upały nie zwalniają nas z tego, by w czasie lata być trendy i na czasie. Jednak trendy, choć co roku są inne, często nie brakuje w danym sezonie nawiązania do dawnych tradycji.

Nigdy nie wyrzucaj starych, dobrych rzeczy

To najgorszy błąd jaki możemy zrobić. Przeglądamy ubrania i choć nadal pasują na nas idealnie mówimy ,,ale tu już jest niemodne”, po czym wyrzucamy ubrania do kosza. Tyle, że za kilka lat moda na dany krój, fason, czy kolor może powrócić, a wtedy my nie tracąc ani grosza możemy być modne przez całe lato!

Grunt, by było wygodnie

Wakacje, to czas często ogromnych upałów. W związku z tym ważne jest, by na letniej imprezie nie tylko czuć się modnie, ale i swobodnie. Dlatego kupując ubrania zwracajmy uwagę na ich materiał – ten powinien przede wszystkim lekki, zwiewny, musi przepuszczać powietrze, aby nie pocić się i zapewnić Tobie całkowitą wygodę.

Równie ważne dodatki

Okulary słoneczne, to nie tylko ochrona naszego naszych oczy przed rażącym słońcem, ale modny dodatek, który jest doskonałym uzupełnieniem zwiewnej sukienki. Ponadto zawsze na czasie są kolorowe bransoletki i kolczyki.

Buty, to całkowita wygoda

W butach na lato stopa przede wszystkim nie może się pocić, dlatego muszą dobrze przepuszczać powietrze. Ponadto powinny być lekkie. W czasie wakacji warto mieć minimum dwie pary butów. Na plaże i na co dzień niezawodne są klapki. Na wieczorny spacer warto założyć z kolei wygodne, lekkie tenisówki, lub sportowe sandały.

Wakacje 2016 – czerń i biel

I to zarówno osobno, jak i w połączeniu, dzięki czemu w każdej okazji będziesz prezentować się elegancko i z klasą. Jeśli chodzi o krój i fason – tu dominuje prostota i asymetria. Sukienki ze zwiewnymi dołami, czy dodatkowymi żakietami. Jak co roku nie zastąpione jest połączenie spodni i efektownego żakietu. Nie zabraknie też dodatku koronek.

Co do połączenia czerni z bielą, to tu mamy kilka kompozycji do wyboru. Jedna z nich, to luźne spodnie, zwiewna bluzka i czarny, elegancki żakiet. Dla bardziej ekstrawaganckich może być propozycja białej bluzki z długą, czarną spódnicą z efektownymi rozcięciami.

Mamy kolejny dowód na to, że black and white jest zawsze dobrym rozwiązaniem, niezależnie od sezonu i pory roku – razem, czy osobno.

Ten rok to też eksplozja barw

Żółć, pomarańcz, ciepły róż, pastelowa zieleń, błękit, czy pomarańcz. Mało tego te wszystkie kolory w połączeniu wcale nie muszą wyglądać jak źle wyglądająca sałatka, a odpowiednio dobrane prezentują się rewelacyjnie. Jedna z propozycji – krótka spódniczka w ciepłym różu, jasnozielona, koronkowa bluzka, a na chłodny wieczór pomarańczowy żakiet. Równie modne będą pomarańczowe, zwiewne sukienki, czy białe w kolorowe kwiaty. Krótko mówiąc – lato 2016 będzie należało do naszych ukochanych pasteli.