Zbliża się czas wakacji, a co za tym idzie – upragnionego urlopu. Już zaczynamy planować terminy, a także ustalać miejsce. Od kilku lat większość z nas wolała spędzać urlop za granicą. Turcja, Tunezja, Włochy, Hiszpania, Bułgaria, Chorwacja – w tych krajach Polacy do tej pory bardzo chętnie spędzali letni wypoczynek. Powód? Jest ich wiele. Przede wszystkim związany jest z kosztami. Okazuje się, że tydzień w dobrym kurorcie nad Bałtykiem, to koszt około 2000 złotych od osoby. Przy czym Polska jak kochana, tak kapryśna – nigdy nie możemy być pewni, że akurat trafimy w dobrą pogodę. W związku z tym często ostatnich pieniędzy nie chcieliśmy wyrzucać w przysłowiowe błoto. Wyżej wymienione ciepłe kraje gwarantowały nam dobrą pogodę i wczasy w porównywalnej (a często i niższej) cenie.

Grunt leżał też w dobrym biurze podróży. Dobrze wybrane biuro nawet na ostatnią chwile jest w stanie nam zapewnić dobre miejsce, idealne jedzenie, w pięknym kraju, i to jeszcze w atrakcyjnej cenie. Często też wakacje nawet te zagraniczne organizowaliśmy sobie po prostu sami.

Ataki terrorystyczne powodem zmiany planów

W tym roku jednak wakacje za granicą zdecydowanie odejdą na boczny tor, a głównym powodem są ataki terrorystyczne. Ostatnio tak głośnie zamachy we Francji, czy Brukseli spowodowały, że ludzie zwyczajnie zaczęli bać się wyjeżdżać poza granicę naszego kraju w obawie przed zagrożeniem. Już dziś większość miejscówek w polskich kurortach jest zarezerwowane, mimo, iż do wakacji zostało blisko dwa miesiące…

Gdzie w Polsce kochamy wypoczywać?

Oczywiście lato, to przede wszystkim miejscowości nad Bałtykiem. To jednak opcja dla tych, którym letni wypoczynek kojarzy się przede wszystkim z wylegiwaniem na plaży. Ci aktywni decydują się na Zakopane – górskie wędrówki i podziwianie pięknych widoków, to jest to, czego poszukują w czasie urlopu.

Choć to są zdecydowanie najpopularniejsze miejsca w Polsce, są jednak Ci, którzy decydują się wyjeżdżać dużo bliżej, a to w poszukiwaniu nowych, ciekawych zakątków. Dlatego w czasie wakacji lubimy odwiedzać na przykład Kraków, gdzie zabytków i kultury z pewnością nie brakuje. Ponadto wśród młodzieży od lat sporą popularnością cieszy się Wrocław, który daje możliwość nie tylko doskonałej zabawy, ale i zobaczenia kilku pięknych miejsc. A skoro o odkrywaniu mowa, to sporo z nas w tym celu odwiedza Dolny Śląsk, czy górskie Beskidy.

Jeśli decydujemy się na wakacje w Polsce, warto poszukać miejsca, gdzie np. organizowane są wycieczki, lub spływy kajakowe, które dodadzą nie tylko atrakcji, ale i sprawią, że zaczniemy się więcej ruszać.

Lato 2016 koncertowe

Trzeba przyznać, że fani muzyki w czasie wakacji w Polsce będą mieli spory wybór. Odbędą się nie tylko czołowe festiwale jak: Festiwal w Opolu, Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, czy Przystanek Woodstock na których zawsze goszczą znani artyści z kraju i całego świata. W tym roku w ramach swoich tras koncertowych, w różnych miastach w Polsce wystąpią między innymi taki gwiazdy jak: Rihanna, Sting, Justin Bieber, czy zespół Maroon 5, a zapewniamy, że to nie koniec listy. Zatem możecie być pewni, że w tym roku w Polsce letnich emocji nie zabraknie.