Poduszki ortopedyczne, to w ostatnich latach jedno z największych innowacji jeśli chodzi o rehabilitacje, gdzie w wielu przypadkach zalecane są jako jej dodatkowy element. Często również kupowane są w formie profilaktyki. Bo w dzisiejszych czasach szczególnie musimy dbać o nasze zdrowie, głownie dlatego, że w większości pracujemy od rana do wieczora, jesteśmy notorycznie przemęczeni i zestresowani. Niestety, taki stan rzeczy nie wpływa dobrze na zdrowie naszego kręgosłupa i mięśni.

Zupełnie inną sprawą jest fakt, że zarówno o zdrowie mięśni, jak i stawów powinniśmy dbać już od najmłodszych lat. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a zatem czas, który wypełniony jest licznymi przygotowaniami. To również czas w którym poprzez prezent chcemy sprawić radość najbliższym pokazując jak bardzo są dla nas ważni. A czy istnieje lepszy gest, niż troska o jego zdrowie? Idealnym prezentem więc może okazać się poduszka ortopedyczna.

Poduszka ortopedyczna – zalety i rodzaje

Do głównych zalet poduszek ortopedycznych należy przede wszystkim likwidowanie bóli i urazów związanych z kręgosłupem i najważniejszymi mięśniami naszego ciała i to zarówno powstałych zarówno w wyniku konkretnych dolegliwości, jak i zwyczajnego przemęczenia związanego z wykonywanym zawodem. Poduszki ortopedyczne sprawiają, że budzimy się nieobolali i wypoczęci bez uczucia tak zwanej „sztywności” karku, czy mięśni kręgosłupa. Mogą także zapobiegać powstawaniu wielu urazów. W wielu przypadkach służą jako element rehabilitacji.

Wyróżniamy trzy rodzaje poduszek ortopedycznych. Poduszka niska, miękka, z delikatnym wyprofilowaniem w środku, to opcja dla śpiących na plecach. Lubiący spać na boku powinni nabyć poduszkę w kształcie „wałka”. Poduszka w kształcie gwiazdy, to oferta dla tych którzy uwielbiają spać na brzuchu.

poduszki ortopedyczne sissel

Prezent dla mamy i taty

Jeśli Twoja mama wykonuje pracę biurową, która wiąże się z kilkugodzinnym siedzeniem, to wkrótce może zacząć odczuwać nieprzyjemne uczucie mrowienia w odcinkach kręgosłupa, które z czasem mogą przerodzić się w bóle. Poduszka ortopedyczna sprawi, że następnego dnia obudzi się zrelaksowana i wypoczęta.

Zdajemy sobie sprawę, że praca Twojego taty może mieć związek z wysiłkiem fizycznym, a nic nie jest tak dobre dla naszego zdrowia jak dobry wypoczynek w czasie snu, który może zapewnić mu poduszka ortopedyczna.

Prezent dla ukochanych dziadków

Osoby starsze przede wszystkim są jeszcze bardziej narażone na wszelkiego rodzaju urazy, czy złamania, a także dolegliwości związane z kręgosłupem. Warto więc nie tylko je leczyć, ale i im zapobiegać, chociażby poprzez zakup poduszki ortopedycznej.

Prezent dla nastolatka

Okres dojrzewania, to bardzo ważny moment, wiążący się nie tylko ze zmianami w sposobie myślenia, ale i przemianami ciała. Następuje szybki wzrost i nabywanie masy ciała, co często w przypadku młodych ludzi skutkuje problemami z kręgosłupem, a także postawą – w każdym z tych problemów poduszka ortopedyczna znajduje swoje zastosowanie.

Prezent dla dziecka

Tu warto zaznaczyć, że jedynym przeciwwskazaniem do stosowania tego typu poduszek ortopedycznych są dzieci w wieku do 2 lat. Choć i dla nich jest oferta, jednak wykonana z zupełnie innych materiałów. Z tego typu poduszek natomiast mogą korzystać już dzieci przed rozpoczęciem szkoły podstawowej w celu na przykład kształtowania prawidłowej postawy ciała.