Pasemka blond to trend w koloryzacji, który od kilku lat cieszy się u kobiet bardzo dużą popularnością. Świetliste refleksy na włosach są w stanie doskonale wzbogacić fryzurę, nadać efekt rozświetlenia i odmłodzenia twarzy, a przy tym wprowadzić widoczne zmiany w naszym wyglądzie. Przy wykonywaniu koloryzacji z pasemkami należy jednak poświęcić bardzo dużo uwagi na wybór odpowiedniego stopnia jasności blondu, a także ustalić właściwą grubość i częstotliwość pasemek, by efekt końcowy był naprawdę spektakularny. Podpowiadamy zatem, jak wybrać dobrą farbę do włosów oraz wykonać efektowne pasemka na blond lub ciemnych włosach!

Pasemka na blond włosach – naturalne refleksy!

Decydując się na pasemka na blond włosach musimy zadbać przede wszystkim o to, by końcowy efekt jak najbardziej przypominał świetliste refleksy wykonane przez naturalne promienie słoneczne. Jest to zdecydowanie najświeższy trend w koloryzacji włosów, zalecany przez profesjonalistów od farbowania włosów. Moda na łączenie miodowych odcieni blondu z grubymi pasami włosów w kolorze platyny już dawno ustąpiła miejsca koloryzacji, w której pasemka na włosach tylko nieznacznie odróżniają się swoim odcieniem od pozostałej powierzchni włosów. Jeśli więc zależy nam na tym, by uzyskać efektowny rezultat pasemek na ciemnym blondzie, należy wybierać farby do włosów o 1-2 tony jaśniejsze od podstawowego koloru naszych włosów.

Pasemka w stylu ombre blond

Ombre blond to styl w koloryzacji, który dla większości osób oznacza stopniowe przejście od bardzo ciemnego koloru włosów u nasady do wyraźnie rozjaśnionych końcówek w odcieniach blondu. Jednak prawda jest taka, że koloryzację ombre możemy doskonale połączyć z pasemkami blond – jest to przede wszystkim dobre rozwiązanie dla naturalnych blondynek i szatynek, które w ten sposób będą mogły zyskać naturalny efekt złocistych refleksów na włosach. W tej sytuacji bardzo dobrze sprawdzi się produkt do wykonania pasemek blond L’Oreal Preference Glam Lights, który pomoże stworzyć rezultat typowo letnich i przenikających się naturalnie pasm włosów. W opakowaniu farby do włosów znajdziemy specjalną szczotkę do rozprowadzania produktu na wybranym obszarze włosów, która ułatwi nam cały proces koloryzacji.

Pasemka blond na ciemnych włosach

Zdecydowanie więcej dylematów wzbudza u pań wykonywanie pasemek blond na ciemnych włosach. Nie wiedzą one bowiem, jaki stopień jasności blondu będzie najlepiej komponował się z pozostałą powierzchnią ich włosów. W tym przypadku jednak zasada koloryzacji włosów wygląda bardzo podobnie jak przy pasemkach blond na jasnych włosach – najlepiej będą prezentować się refleksy o 1-3 tony jaśniejsze od aktualnego koloru włosów. Dlatego decydując się na pasemka na brązowych włosach, najlepiej postawić na ich delikatne rozjaśnienie do odcienia ciemnego blondu czy nawet jasnego brązu z lekko rudawym połyskiem. Pamiętajmy też, że z mody dawno już wyszły grube i blisko siebie rozmieszczone pasma jaśniejszych włosów – im cieńsze i rzadziej pojawiające się pasemka na całej głowie, tym lepszy efekt!

Pasemka na długich i krótkich włosach

Pasemka możemy z powodzeniem wykonywać zarówno na krótkich, długich, jak również włosach do ramion. Pamiętajmy jednak o tym, by odpowiednio dostosować “rozmiar” naszych pasemek do długości naszych włosów. Przy krótkich włosach najlepiej wykonać pasemka od samej nasady włosów, zaś przy włosach do ramion postawić na nieco artystyczny efekt nierównomiernego rozłożenia pasemek – niektóre z pasm można wykonać od nasady, pozostałe od połowy głowy, zaś kilka na samych końcówkach. Długie włosy najlepiej będą wyglądały z pasemkami w połączeniu ze stylem ombre, co dokładnie oznacza ich rozpoczęcie mniej więcej na ⅓ długości całych włosów. W ten sposób możemy mieć pewność, że efekt końcowy będzie jak najbardziej zgodny z aktualnymi na świecie trendami w koloryzacji.

Jak wykonać pasemka blond w domu?

Wykonanie pasemek blond samodzielnie nie musi być wcale trudnym zadaniem, o ile będziemy w posiadaniu odpowiednich środków do koloryzacji włosów. Przy blond włosach oraz jasnych odcieniach blondu możemy skorzystać z gotowych farb do włosów wspomnianej marki L’Oreal Paris lub wybrać każdą inną farbę do włosów i wykonać farbowanie w podobny sposób, jak w salonie fryzjerskim – zawijając wybrane pasma włosów w folię aluminiową na określony czas. Przy pasemkach na bardzo ciemnych włosach zalecamy jednak wizytę u profesjonalnego fryzjera, gdyż prawdopodobnie konieczne będzie zastosowanie specjalistycznego rozjaśniacza do włosów.