Jeżeli poszukujesz idealnej alternatywy dla nart, pragniesz poznawać nowe dyscypliny sportowe to z całą pewnością powinien za poznać się z naszym tekstem. Na czym jeździć zamiast nart? Podsuwamy doskonałe pomysły na aktywne spędzenie czasu w zimie.

Stoki narciarskie stają się czasami nudne, zwłaszcza, jeśli panują na nich tłoki. Warto, więc zastanowić się nad innymi technikami sportów zimowych, które nie tylko są nowe, ale także dostarczają nam ogromną ilość przyjemności.

Icesurfing

Icesurfing to windsurfing, jaki uprawiany jest na lodzie. Charakterystyczne jest to, że do tradycyjnej deski z żaglem jest przymocowana płoza, jaka to umożliwia nam ślizganie się po lodzie. Jeżeli mamy dobry wiatr możemy osiągnąć naprawdę znaczne prędkości. Na terenie Polski ten rodzaj sportu uprawiany jest przede wszystkim na dużych mazurskich jeziorach a także w Zatoce Puckiej. Co roku także odbywają się w tej dyscyplinie zawody.

Kitewing

Kitewing można uznać za hybrydę snowboardu oraz lotniarstwem albowiem polega on na ślizganiu się na desce a do tego celu wykorzystywana jest siła wiatru. Skrzydło może nam się wydawać ciężkie, jednakże nie należy obawiać się tego sportu, albowiem specjalna konstrukcja sprawia, że zawsze jest stabilne.

Airboard 

Airboard to nic innego, jak znakomita alternatywa dla sanek. Może mieć on kształt poduszkowca wyposażonego w kierownicę, a jeździć można na nim zarówno siedząc, stojąc jak i jeżdżąc na brzuchu. Sport ten możemy uprawiać przede wszystkim na trasach saneczkowych, albowiem możemy osiągnąć naprawdę zawrotną prędkość.

Boardercross

Boardercross to nowoczesna dyscyplina snowboardowa, która polega na jeździe pomiędzy przeszkodami. Tor może składać się z wielu odcinków. Mogą być, więc ostre zakręty, skocznie, a to wszystko zależy przede wszystkim od ukształtowania terenu.

Snowscooting 

To sport, który narodził się we Francji. Można rzec, ze łączy w sobie jazdę na snowboardzie i jednocześnie rowerze. Jednakże rower posiada płozy, zaś kierownica umieszczona jest na mocnej i solidnej ramie.