Od pewnego czasu na rynku pojawił się nowoczesny sprzęt treningowy, który został stworzony przez firmę Woodway znaną, jako producenta innowacyjnych i nowoczesnych bieżni. Obecnie możemy podziwiać nowy model Curve, który to uchodzi za prawdziwą rewelację w tejże dziedzinie. Jeśli zastosujemy to urządzenie na pewno będziemy mogli swój zwykły trening zmienić w naprawdę niesamowite wydarzenie.

Innowacyjna konstrukcja

Jeżeli bliżej przyglądniemy się bieżni Woodway Curve, szybko zrozumiemy, że jest to jedyna bieżnia, jaka posiada zakrzywioną konstrukcję, która to jest napędzana jedynie siłą naszych nóg. Charakterystyczne jest to, że nie ma ona silnika, dlatego też prędkość uzależniona jest jedynie od naszych możliwości i potrzeb. Tym samym, w każdej chwili możemy przestać biegać, czy też narzucić zupełnie inne niż dotychczas tępo. Co więcej, fakt, że bieżnia jest zakrzywiona, przypomina nam bieganie w terenie. Jeśli więc wychylimy zbyt mocno ciało, możemy stracić równowagę. Tym samym musimy się o wiele bardziej koncentrować w czasie ćwiczeń, a także utrzymywać prostą postawę.

Zalety bieżni

Bieżnia cechuje się wielką ilością zalet, lecz przede wszystkim warto wspomnieć, że biegając równocześnie dbamy o stabilizację naszego kręgosłupa. Dodatkowo atutem, jakim to bez wątpienia wyróżnia się ta bieżnia jest także to, że występuje tutaj o wiele mniejsza awaryjność, a także mniejsze koszty eksploatacji urządzenia. Bieżnia wyposażona jest także w systemem Slat-Belt. Tym samym dotychczas stosowana taśma biegowa jest zastąpiona przez gumowe listewki. Dzięki temu rozwiązaniu mamy lepsze uczucie odbicia i amortyzacji, a tym samym nie obciążamy naszych stawów. Urządzenie pracuje bardzo cicho, przez co ćwicząc nie przeszkadzamy innym domownikom.