Mówiąc o modzie w danym sezonie większość uwagi poświęca się ubraniom, butom, czy dodatkom. A przecież, to jak mamy poukładane na głowie jest równie ważne – zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Dlatego też postanowiliśmy przygotować małe zestawienie najmodniejszych fryzur tego roku.

Kobiety – ekstrawagancja i… elegancja

A skoro o ekstrawagancji mowa, ta w przypadku tego roku dotyczy zarówno cięcia, jak i koloru. Panie tym razem mogą sobie pozwolić nie na szczyptę, a na dwie totalnego szaleństwa. Przepis na idealną fryzurę na każdy dzień? Im bardziej niedbałe, tym bardziej trendy. Masz grzywkę? To super, w zależności od typu twojej urody możesz ją przyciąć na skos, prosto, lub zupełnie na bok. Co ważne wspomniała ,,naturalna niedbałość” powinna być zarówno w przypadku krótkich, jak i długich włosów. Może być to szczególna wygoda w czasie upalnego lata, gdzie jak doskonale wiemy skóra przy szyi poci się znacznie szybciej, więc niechętnie decydujemy się na fryzury, które sprawiają, że jest nam jeszcze bardziej gorąco.

Jeśli chodzi o kolory – tu pełna paleta barw do wyboru. Dosłownie! Bo grunt, by było jasno, kolorowo i radośnie. Dlatego jeśli decydujesz się na blond, to nie dodawaj do tego koloru ciemnych pasemek. Bardziej odważne Panie mogą pozwolić sobie na rudy, perłowy róż, a nawet… delikatny fiolet!

W tym roku powróci też boom na gadżety typu opaski, klamry, czy spinki.

Koki i warkocze

Co parę lat wracają do łask, tak jest i w tym roku. I dobrze, bo zarówno koki, jak i warkocze, to gwarancja szyku i elegancji, która zawsze sprawdzi się zarówno podczas uważnych uroczystości, jak i rozmowy o prace.

A co z mężczyznami?

Jak się okazuje – tu również liczy się odrobina szaleństwa. Dlatego Panowie mogą pozwolić sobie zarówno na lekko przystrzyżone tyły, jak i boczne cięcia. Panowie, którzy mają długie włosy najlepiej jeśli zwyczajnie zepną je małą gumką. Niezwykle modne jest również zaczesanie do tyłu, oraz fryzura typowo elegancka – z przedziałkiem. W tym roku niezwykłym atutem mężczyzny jest też… broda. Żel? Wiemy, że wielu mężczyzn ma do nich słabość, jeśli już musisz go zastosować, rób to z umiarem. Podobnie jak w przypadku kobiet, tak i mężczyzn najlepszy okazuje się tzw. artystyczny nieład. Ponadto możesz zaszaleć z kolorem, choć w przypadku Panów lepiej pozostać przy naturze. Podobnie również jak w przypadku kobiet grzywki stanowią bardzo ważny element męskiego loook’u.

Gadżety

A to przede wszystkim czapki z daszkiem, to dla miłośników sportowego stylu życia. Eleganckim (i lekko odważnym) możemy zaproponować szykowne kapelusze.

Grunt, by czuć się dobrze

Bo zarówno w przypadku kobiet, tak i mężczyzn fryzura powinna być niejako odzwierciedleniem ich osobowości. Na szczęście na ten rok, to trzeba przyznać mamy spory wybór zarówno dla Pań, jak i Panów. Ponadto najważniejsze, by w danym uczesaniu czuć się po prostu dobrze. Dlatego proponowane niełady mogą okazać się kluczowym rozwiązaniem.