Plecaki ratownicze to podstawowe wyposażenie służb medycznych. Warto zakupić takie plecaki ratownicze, które wpisują się w nasze potrzeby- to dzięki nim ratujemy życie!

Rodzaje plecaków ratowniczych

Plecaki ratownicze występują w różnych pojemnościach- od 10l, poprzez 40l, a skończywszy na 86l. Dzięki temu każdy znajdzie wielkość, która jest dla niego najwygodniejsza. Plecaki ratownicze cechują się dobrą organizacją przestrzeni w środku, przez co z łatwością posegregujesz i znajdziesz miejsce dla najważniejszych rzeczy. Do dyspozycji mamy kieszenie z siatki na zamek, gumowe uchwyty, a także praktyczne kieszenie zapinane na rzep. Plecak ratowniczy zapinany jest na dwa suwaki, które chronią jego zawartość przed deszczem i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. To sprawia, że nie ważne w jakiej pogodzie przyjdzie nam pomagać innym- nasze akcesoria będą bez szwanku. W ratownictwie medycznym to absolutna podstawa.

Co sprawia, że plecaki ratownicze są niezawodne?

Plecaki ratownicze muszą być odporne na wiele czynników niszczących. Począwszy od temperatur, warunków przechowywania, a skończywszy na ich duże eksploatacji. Najważniejsza w plecakach ratowniczych jest możliwość szybkiego dostania się do zawartości oraz wytrzymałość.

By dostosować plecaki do potrzeb ratowników medycznych zostały one odpowiednio zaprojektowane, przy użyciu mocnych i niezawodnych materiałów. Po pierwsze plecak ratowniczy wzmocniony jest taśmami- zarówno z przodu, jak i z tyłu. Po drugie wykonany jest z mocnych nici rdzeniowych i materiału o dodatkowym splocie CODURA RIP-STOP. Te elementy to gwarant wytrzymałości naszego sprzętu. Po trzecie i ostatnie- nasz plecak jest także odpowiednio oznaczony, posiada on taśmy odblaskowe boczne, oraz odblaskowy krzyż na przedniej części.

Plecak a wygoda ratownika

Nie należy zapominać o komforcie noszenia przez ratownika! W plecaku często przechowujemy ciężkie i potrzebne nam sprzęty, dlatego powinien on być możliwie komfortowy w noszeniu. Zazwyczaj w plecakach ratowniczych pojawią się regulowane szelki oraz plecy, które są odpowiednio wyprofilowane i pokryte specjalną gąbką dzięki, której możliwe jest oddychanie materiału. Gdy mówimy o wygodzie, należy jeszcze wspomnieć o specjalnej gumowej rączce, która pozwala nam przenosić plecak w ręku, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

Gdzie kupić plecak dla ratownika

Przy zakupie plecaka ratowniczego należy dokładnie rozważyć różne oferty np dostępne na stronie http://www.sklepratownik24.pl/torby-medyczne/plecaki-ratownicze.html . To ważne, bo plecak musi być niezawodny, wygodny i odpowiednio zaprojektowany- tylko to da nam wygodę pracy i bezpieczeństwo, dla tych, którym chcemy pomóc.