Włosy stanowią dla nas istotna ozdobę, co sprawia, że musimy w szczególny sposób o nie zadbać. Warto, więc zwrócić uwagę na keratynowe prostowanie włosów, czyli ich regenerację, zwłaszcza wtedy, kiedy są słabe i zniszczone.

Istotna regeneracja

Keratynowe, zwane także brazylijskim prostowanie włosów, jest zabiegiem, dzięki któremu możemy odbudować strukturę włosów. Dodatkowo zabieg ten ma na celu ich odżywienie oraz wygładzenie, przez co nasze włosy są piękne, gładkie, miękkie i zadbane. Keratyna jest naturalnym budulcem włosów, dlatego też terapia z zastosowaniem sztucznie wytworzonego środka stanowi idealną alternatywę, jaka sprawi, że możemy cieszyć się pięknymi włosami. Zabieg jest idealny albowiem mamy możliwość uzupełnić niedobory owego składnika.

Kto powinien skorzystać z zabiegu?

Z keratynowego prostowania włosów powinny skorzystać przede wszystkim kobiety, które, na co dzień zmagają się z włosami kręconymi, przesuszonymi ciągłym prostowaniem, a także trudnymi do ułożenia. Zabieg ten możliwy jest do przeprowadzenia na włosach farbowanych, czy też rozjaśnionych. Włosy zniszczone ciągłymi zabiegami chemicznymi, dzięki zastosowaniu kreatyny stają się piękne i lśniące.

Keratynowe preparaty

Obecne dziś na rynku preparaty keratynowe stosowane w czasie tego zabiegu to nie tylko kreatyna, ale także antyoksydanty, które również mają właściwość regenerowania uszkodzonych włosów. Dodatkowo preparaty te zawierają w swoim składzie również witaminy, jakie to nawilżają włosy a także zawierają kwasy tłuszczowe, które stanowią ochronę przed szkodliwymi zewnętrznymi czynnikami, jakie to niekorzystanie mogą wpływać na nasze włosy.