Jeżeli masz zamiar niebawem zakupić rolki, na pewno zastanawiasz się, jaki model wybrać dla siebie, aby pod każdym względem był po prostu idealny. Oczywiście wybór wcale nie jest prosty, ponieważ na rynku istnieje wiele różnych rodzajów tego sprzętu, co sprawia, że często nie mamy pojęcia, na co się zdecydować w ostateczności.

Gdzie będziemy jeździć?

Z całą pewnością, jeśli wybieramy rolki dla siebie powinniśmy zastanowić się, gdzie będziemy jeździć. Jeżeli zamierzasz jeździć po prostu w celach rekreacyjnych wystarczy wybrać proste rolki, które to w zasadzie wcale nie są drogie. Jednakże, jeśli masz zamiar spróbować jazdy szybkiej a przede wszystkim nacieszyć się prędkością musimy kupić rolki, które to są specjalnie do takiej jazdy przeznaczone. To, jakie rolki wybierzemy na pewno zależy od tego, gdzie mamy zamiar uprawiać ten rodzaj sportu.

Rodzaje rolkarstwa

  • Rolki rekreacyjne

Ten rodzaj rolek przede wszystkim przeznaczony jest do nauki jazdy na rolkach, co sprawia, że idealne są one dla amatorów tego sportu. Najlepiej sprawdzają się, kiedy chcemy jeździć po asfaltowych alejkach, a dzięki temu poprawić nieco swoją kondycję. Ten rodzaj rolek nie oferuje nam bardzo intensywnych wrażeń, albowiem nie można rozwinąć wielkich prędkości. Jednakże są to rolki komfortowe, które sprawiają, że jazda jest naprawdę przyjemna. Jeśli chcesz cieszyć się świetną zabawą każdego dnia, na pewno rolki rekreacyjne będą do tego celu idealne.

  • Rolki regulowane

Rolki regulowane są przeznaczone przede wszystkim dla dzieci i młodzieży początkującej. Dzięki temu rosną one wraz ze stopą dziecka, przez co służą nawet przez kilka lat. Jednakże kiedy kupujemy rolki dla swoich pociech musimy pamiętać także o ochraniaczach i kasku.

  • Rolki szybkościowe

Jak sama nazwa wskazuje są przeznaczone do jazdy szybkiej. Sprzęt ten jest ekstremalnie lekki i przeznaczony dla tych osób, jakie to lubią szybką jazdę kondycyjną. Cechują się posiadaniem lekkiego oraz wąskiego buta. Najczęściej kupują je doświadczeni rolkarze, którzy świetnie radzą sobie w tym sporcie.

  • Rolki agresywne

Z całą pewnością rolki agresywne powinni założyć jedynie profesjonaliści. Na ogół używają ich skejterzy, albowiem są to rolki mocne, trwałe i pozwalające wykonać nam szereg różnorodnych trików. Dzięki nim możemy wykonywać prawdziwe ewolucje i akrobacje rolkarskie. Naturalnie nie można na nich osiągnąć zbyt dużych prędkości, ale są one bardzo zwrotne i skrętne.