Temat, którego wiele osób wolałoby nie podejmować. Z drugiej strony dla wielu osób, dla wielu par jest to światełko w tunelu, jest to jedyna możliwość na to, aby móc cieszyć się rodzicielstwem. Na czym tak naprawdę polega zabieg In Vitro i czy tak naprawdę wiemy na ten temat wszystko, co jest nam potrzebne, czy mamy prawdziwy obraz tego, w jaki sposób ów zabieg wygląda? Ów zabieg nie jest czymś, co wykonywane jest ot tak, po prostu. Zazwyczaj mowa jest o kilku miesiącach przygotowania.

Odpowiednie przygotowanie

Koniecznym elementem staje się odpowiednie przygotowanie, wykonanie szeregu niezbędnych badań. Bardzo ważne będzie spróbowanie znalezienia przyczyny, dla której dana para nie może mieć potomstwa w sposób naturalny. Czasem owe badania oraz podejmowane leczenie farmakologiczne może spowodować, iż nie ma konieczności przystępowania do owego zabiegu. Sam zabieg, o ile oczywiście dana para jest do niego zakwalifikowana, polega na wyciągnięciu komórki jajowej z ciała kobiety ( wielu komórek) oraz odseparowania najlepszych plemników z męskiego nasienia.

Poza organizmem, w warunkach laboratoryjnych dokonuje się zapłodnienia owych komórek jajowych, które w określonej ilości wkłada się z powrotem do organizmu kobiety. Pozostałe ulegają zamrożeniu i mogą być wykorzystane w czasie późniejszym. W ten sposób unika się możliwości wystąpienia ciąży pozamacicznej, a zarodek może po zagnieżdżeniu prawidłowo się rozwijać. Kobieta oczywiście przez cały czas pozostaje pod stałą obserwacją lekarzy z danej kliniki leczenia niepłodności.