Światowa moda na bycie fit zawitała również do naszego kraju. Coraz więcej osób widać, jak wieczorami lub z rana biega w parkach. Modne stało się świadome odżywianie i zakupowanie takich produktów, które są nie tylko zdrowe, lecz również ekologiczne. Siłownie i kluby fitness także od wielu lat nie miały aż tak dużej ilości odwiedzających, jak obecnie. Firmy produkujące i sprzedające suplementy diety nie mają na co narzekać. Czy jednak wszyscy poddają się temu trendowi?

Suplementy diety

suplementy kreatynaNiektóre osoby chcą wyglądać dobrze i czuć się zdrowo, jednak nie lubią poświęceń. Biura marketingu polują na takie właśnie osoby. To z myślą o nich powstają wszelkie „cudowne” suplementy diety, które nie tylko odchudzają prawie natychmiast, lecz również budują zgrabną sylwetkę, masę mięśniową, a do tego usuwają cellulit. Czy takie obietnice są realne? Niestety, nie są, jednak wiele osób chcących iść „na skróty” daje się na to złapać. Suplementy inne niż witaminowe powinniśmy dobierać świadomie, z głową!

Młodzież i komputery

Słoneczna pogoda sprzyja aktywnemu spędzaniu wolnego czasu. Jednak – wbrew pozorom – wiele dzieci nie interesuje, jaka jest pogoda za oknem. Aktywny sposób spędzania wolnego czasu to niestety coraz częściej ostatnia rzecz, na jaką dzieciaki mają ochotę. Słoneczna pogoda przegrywa z reguły z telewizją oraz – coraz częściej – komputerem. Chłopcy, zamiast wyjść na boisko i pograć w piłkę, wolą pograć w wirtualną grę futbolową. Dziewczynki nie wykorzystują każdego promienia słońca, aby uzyskać piękną opaleniznę. Zamiast tego oglądają programy telewizji satelitarnej, w których udzielane są magiczne porady, jak być piękną.

Zmiana pokoleniowa

Współczesne wakacje naszych dzieci zupełnie różnią się od tych, które pamiętamy z dzieciństwa. Zbyt łatwy dostęp do Internetu czy telewizji cyfrowej zabija w naszych pociechach chęć do aktywności fizycznej. Dlatego niezwykle ważne jest poświęcanie większej uwagi dzieciakom w okresie letnim. Starajmy się poświęcić każdą wolną chwilę, aby namówić naszego brzdąca na wspólną wycieczkę rowerową, wizytę na basenie czy piknik w środku lasu. Nie pozwólmy, aby nasze dziecko przestało widzieć inny świat niż ekran komputera czy tv.

Wirtualny fitness

Na szczęście producenci gier wychodzą naprzeciw potrzebom społeczeństwa. Pojawia się coraz więcej gier interaktywnych, w których liczy się nie tylko szybkość w klikaniu czy poruszaniu padem, lecz również czysta sprawność fizyczna. Kontrolery bazujące na ruchu naszego ciała są coraz popularniejsze. W wielu grach ruchy postaci w komputerze generowane są na podstawie ruchów ciała osoby grającej. Gry zręcznościowe i sportowe sprawiają więc, że dziecko nie tylko świetnie się bawi, lecz również spala kalorie, rusza się i nabiera tężyzny fizycznej!

fitness