Każdego roku coraz więcej osób decyduje się na wczasy za granicą. Powód? Oczywiście koszty. Dowód? Około tygodniowy pobyt nad Bałtykiem dla od dwóch do czterech osób, to koszt około dwóch tysięcy złotych. Przy czym jak to nad Polskim morzem – nigdy nie mamy stu procentowej gwarancji pogody. Może to wprowadzić w niemałą frustracje nie tylko dzieci, które chcą się bawić na plaży, ale i dorosłych, którzy specjalnie rezerwowali swoje urlopy.

Zatem co roku takie kraje jak: Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Turcja, czy Tunezja, są tak chętnie oblegane przez polskich turystów, gdyż miejsca te są przede wszystkim gwarancją słonecznej pogody, a co najważniejsze porównywalnych (a często i mniejszych!) kosztów.

Wycieczki zagraniczne w praktyce są jednak dużo trudniejsze do zorganizowania. W związku z tym tak chętnie korzystamy z biur podróży. Wielu z nas jednak dostrzega w nich wady i postanawia wybrać się na wakacje na własną rękę. Dlatego też postanowiliśmy przedstawić zarówno wady, jak i zalety jednej i drugiej strony.

Przede wszystkim bankructwo

To największe zagrożenie jeśli chodzi o wakacje z biurem podróży. Wiele razy bowiem słyszeliśmy w mediach o przypadkach, gdzie tysiące turystów odprawionych z kwitkiem musiało ponosić koszty wakacji na których w rzeczywistości nigdy nie byli. Oczywiście nigdy nie jest się w stanie przewidzieć tego typu sytuacji, jednak w związku z tym szczególnie należy sprawdzić wybrane przez siebie biuro podróży pod każdym względem. Ogłaszanie upadłości biura w czasie Twojego urlopu, to jednak częsta przypadłość. Ponadto jak każda instytucja może okazać się nieuczciwa i hotel, miejsce, które na zdjęciach prezentuje się ,,bajkowo” w rzeczywistości może okazać się zupełnie inne. Dlatego też najbardziej podejrzane zawsze są tak zwane ,,tanie wycieczki”. Sytuacji w których zostaniemy oszukani można jednak uniknąć – wystarczy decydować się na biura podróży, które cieszą się renomą i zaufaniem wśród jak największej rzeszy klientów.

To ogromna wygoda

Przede wszystkim dlatego, że do Twoich obowiązków należy tak naprawdę opłacić wycieczkę, spakować się i… wyruszyć w drogę. Sprawdzone biura podróży zapewnią Ci nie tylko hotel, ale i wyżywienie, czy specjalnie organizowane wycieczki. Warto wspomnieć, że to właśnie biura podróży mają decydujące zdanie co do daty każdego wyjazdu. Coraz bardziej popularne stają się tzw. wakacje all inclusive, tu mamy szereg udogodnień takich jak: nieograniczone spożywanie posiłków, napojów, czy wycieczki w których można, a nie trzeba brać udziału.

A jeśli chcę wyruszyć sam?

To ma oczywiście swoje plusy. Możesz wyruszyć gdzie chcesz, kiedy chcesz i z kim chcesz. Bo tu warto wspomnieć, że biura podróży mają określony zakres miejsc. Takie wyjazdy często dają jeszcze lepszą możliwość na poznanie kultury danego kraju, a to chociażby poprzez lepsze poznanie danej społeczności.

Tego typu wakacje, to jednak zdanie się na samego siebie. Musisz być przygotowany na każdą niespodziewaną sytuacje w czasie podróży. Dlatego szczególnie ważna w tym momencie jest znajomość dodatkowego języka.

Warto zajrzeć: http://positivebreakfast.blogspot.com/