Sezon przygotowania do nadchodzącego lata ruszył pełną parą. Jednym z najczęściej stawianych celów jest redukcja tkanki tłuszczowej. Jako merytoryczny oraz rzeczowy portal, staramy się realizować Wasze oczekiwania i przekazywać wiedzę na najlepszym poziomie.

Smak i aromat zielonej herbaty przez wielu uważany jest za gorzki i cierpki. Zależnie od czasu parzenia, zielona herbata jest mniej lub bardziej aromatyczna. Ów smak najzwyczajniej w świecie trzeba lubić, albowiem jest bardzo charakterystyczny. Należy również zwrócić uwagę na fakt, że wspomniany smak można skutecznie modyfikować, dodając zdrowe dodatki jak np. sok z cytryny czy słodzik – wszystko zależy od gustu.

Przejdźmy do właściwości zielonej herbaty, albowiem ów napar ma się czym „pochwalić”. Zielona herbata zawiera dużo teiny, który działa pobudzająco, jak i również pomaga łagodzić napięcia emocjonalne. Zielona herbata ma również niebagatelny wpływ na naszą florę w jelitach, albowiem pobudza je do wydzielania soków trawiennych.

To nie wszystko! Zielona herbata przyspiesza metabolizm oraz pomaga w usuwaniu zbędnych produktów przemiany materii. Czy zatem zielona herbata jest pomocna w przypadku osób próbujących zrzucić nieco tłuszczu? Okazuje się, że tak.