Jeśli właśnie się odchudzasz, pamiętaj o tym, że istotne jest nie tylko to, aby tracić zbędne kilogramy, ale również należy zadbać, aby stan twojej skóry nadal pozostał po prostu idealny. Jeśli gubimy kilogramy cierpi na tym coś innego. Mianowicie zmieniają się nasze rysy twarzy, skóra staje się wiotka, mogą pojawić się zmarszczki. Dodatkowo wystąpić może problem z cellulitem.

Odchudzanie może rozczarować

Nawet, jeśli uda Ci się schudnąć i uzyskać piękną sylwetkę ciała musisz wiedzieć, że rozczarowanie może pojawić się na widok stanu swojej skóry. Jeśli nadmiernie schudniemy nie będziemy się dobrze prezentować. Niezwykle istotne jest, więc aby zadbać o swoją skórę, a nie tylko martwić się wolnym spadkiem kilogramów.

Skóra na nowym ciele

Szybka utrata wagi spowodować może ze skóra nie ma czasu się obkurczyć. Odchudzaj się, więc stopniowo. Zmniejsz ilość jedzenia, uprawiaj sport. Jeśli gwałtownie schudniesz, skóra będzie wiotka i po prostu brzydka. Najważniejszymi elementami są, więc:

  • Dietetyczne posiłki, lecz nie głodówki
  • Aktywność fizyczna

Nawet, jeśli sięgniesz po dietetyczne jedzenie, aktywność fizyczna odgrywa niezwykle ważną rolę. Dzięki niej pobudzisz do pracy swoje mięśnie, a tym samym nie będą obwisłe. Mięśnie wypełnią miejsca, z których zniknie tłuszcz, a tym samym skóra pozostanie jędrna.

Z kolei, jeżeli dieta odchudzająca będzie odpowiednio dobrana, będziesz chudnąć stopniowo i dasz czas, aby skóra odpowiednio zareagowała.

Witaminy w czasie odchudzania

Odchudzając się nie możesz zapomnieć o odpowiedniej ilości witamin w Twojej diecie. Najważniejsze są witaminy A, E oraz F, albowiem to właśnie one wpływają na budowanie kolagenu w skórze, a także sprawiają, że jest ona odpowiednio nawilżona.

Istotne są również witaminy z grupy B, a także witamina H i C. Do diety powinniśmy włączyć również zdrowe kwasy tłuszczowe, dzięki czemu skóra będzie sprężysta zaś ruchomość stawów idealna. Stan skóry będzie świetny także wówczas, kiedy nie zabraknie w naszym organizmie krzemu i cynku.

Woda w czasie odchudzania

Ogromną rolę w czasie odchudzania odgrywa woda. Nie może, więc zabraknąć prawidłowego spożycia płynów. Można nie tylko pić czystą, niegazowaną wodę mineralną, ale także wzbogacić ją w naturalne elektrolity. Świetnie sprawdzi się zarówno woda kokosowa, aloes, czy też woda klonowa.