Nie od dziś wiadomo, że w momencie, gdy pragniemy schudnąć, powinniśmy zachować odpowiednią dietę, ćwiczenia oraz wystarczająco nawadniać nasz organizm, który zdecydowanie potrzebuje wody. W szkole każdy z nas był uczony, że człowiek w większej mierze składa się właśnie z niej. Nie posiada kalorii, jednak hamuje apetyt i wpływa pozytywnie na przyspieszenie naszego metabolizmu. Ale jak jest w przypadku wód smakowych. Czy są one dla nas zdrowe? Nie jest niczym zaskakującym fakt, że powinniśmy unikać wszystkiego, co ma w sobie dużo chemii, gdyż wpływa to negatywnie na stan naszego zdrowia.

Zdrowa czy nie?

Jak to, więc jest z wodami smakowymi, które są postrzegane, jako zdrowe, no bo przecież mają napis „woda”. Jest to mylne przekonanie gdyż takie „wody” nie stały nawet koło tych prawdziwych. Wystarczy tylko spojrzeć na skład, który w większości przypadków nie jest zbyt ciekawy. Owy napój musi spełniać odpowiednie kryteria, aby mógł być w ten sposób nazywany. Natomiast te smakowe, zawierające liczne konserwanty, barwniki, cukry zdecydowanie ich nie spełniają. Zatem powinny nosić miano „napój”, a nie „woda”, gdyż nie jest to prawdą. A jak się mają do naszego zdrowia?

Zawierają bardzo dużo pustych kalorii, co za tym idzie, picie ich w nadmiernej ilości może przyczynić się do otyłości a nawet nadwagi. A w konsekwencji idą za tym liczne choroby. Zwiększają także ilość glukozy we krwi, co może doprowadzić do insulinoodporności lub nawet cukrzycy typu 2. Zatem nie są zdecydowanie zdrowe, przez co warto sięgać po prawdziwe wody, które nie zaszkodzą naszemu zdrowiu.