Powszechnie mówi się, że wypijanie dwóch litrów wody w ciągu doby jest bardzo dobrym zwyczajem i w taki właśnie sposób możemy mówić o właściwej dbałości o nasze zdrowie. Czy jednak jest to prawdą, czy może jest to pewien ogólnik, który nie zawsze się sprawdza? Otóż właśnie to, iż jeśli będziemy wypijać codziennie dwa litry wody niezależnie od innych czynników, niezależnie od wszystkiego, to nie tylko możemy nie czuć się dobrze, to nie tylko nie będzie to właściwe, ale ponadto będziemy mogli stworzyć w ten sposób pewne zagrożenie dla własnego zdrowia.

Dużo wody każdego dnia

O co zatem chodzi z tym wypijaniem dwóch litrów wody niegazowanej w ciągu dnia? Przede wszystkim powinniśmy powiedzieć, że chodzi o dwa litry płynów i to będzie bardziej prawidłowe, a poza tym również musimy zaznaczyć, że każdy ludzki organizm ma nieco inne zapotrzebowanie na wodę, każdy ludzki organizm ma nieco inne uwarunkowania. Tym samym powiemy także, że w okresie letnim,  w okresach zwiększonego wysiłku fizycznego nawet więcej niż dwa litry płynów będzie jak najbardziej wskazane. Warto oczywiście wskazać na to, co powinniśmy pić, gdyż ma to kluczowe znaczenie. Nie chodzi tylko o samą wodę mineralną, której wypijanie w nadmiernych ilościach może powodować uszkodzenie naszych nerek. Jak najbardziej należy więc stawiać na herbatę, warto stawiać na soki świeżo wyciskane.

15

Woda kontra napoje

Nie warto oczywiście stawiać na napoje kolorowe, na napoje gazowane, które tak naprawdę nie są korzystne dla naszego zdrowia, chociaż oczywiście mogą nam smakować. Gdy sięgniemy po te ostatnie od czasu do czasu, to oczywiście nic nam się nie stanie, ale nie powinny one stanowić podstawy tego, co pijemy, nie powinniśmy na nich opierać naszej diety. Nie jest zatem żadną sztywną i żelazną regułą, że powinniśmy sięgać po wodę, po dwa litry wody każdego dnia, ale jak najbardziej powinniśmy polubić herbatki, powinniśmy stawiać na soki, dzięki którym dostarczamy do naszego organizmu bardzo nam potrzebnych składników mineralnych. Warto zatem zmienić nasze nawyki, jeśli codziennie pijemy tylko lub w głównej mierze tylko wodę.