W świetle prawa suplementy diety nie są lekami, lecz żywnością. Wszystko, dlatego, że suplementy nie leczą żadnego schorzenia, lecz dla naszego organizmu są potrzebne. Warto wiedzieć, kiedy sięgnąć po suplementy diety, aby były dla naszego organizmu pomocne, a nie szkodziły. Suplementy mają wiele różnorodnych zadań, ale przede wszystkim stanowią idealne uzupełnienie naszej codziennej diety. Naturalnie nie ma nic lepszego od idealnie skomponowanej diety, która to dostarcza nam wszystkich potrzebnych witamin oraz minerałów. Jednakże nawet najlepsza dieta sprawia, że w naszym organizmie mogą pojawić się pewne braki, zaś w takiej właśnie sytuacji przydadzą nam się odpowiednio dobrane witaminy oraz minerały.

Suplementy, wspomogą nasz organizm

Z całą pewnością suplementy nie są wstanie zastąpić prawidłowo skonstruowanej diety, jednak świetnie wspomagają nasz organizm. Przeciętnemu Polakowi często brakuje witaminy D, a wszystko przez to, w jakim klimacie żyjemy. Mała ilość słońca sprawia, że witamina D samodzielnie nie wytwarza się w organizmie, dlatego też warto wspomóc się suplementami diety.  W naszym organizmie bardzo często brakuje także kwasu foliowego, czyli witaminy B9. Warto wiedzieć, że często brakuje nam także wapnia oraz, magnezu i żelaza. Co więcej, nasza dieta jest także bardzo uboga w błonnik, kwasy omega 3.

Regularnie i z umiarem

Oczywiście, jak już wspomniano suplementy nie są wstanie zastąpić prawdziwego, prawidłowo skomponowanego posiłku. Jednakże, jeśli cierpimy na niedobory, co często się obecnie zdarza, albowiem prowadzimy szybki tryb życia i jemy w pośpiechu, mogą pomóc nam je uzupełnić. Zanim sięgniemy po suplementy diety, powinniśmy skontaktować się z lekarzem. Określi on nasze potrzeby, wymagania naszego organizmu, a tym samym wybierze adekwatny preparat, który spełni znakomicie swoją rolę. Warto wiedzieć, że suplementy powinniśmy przyjmować rozważnie i ostrożnie. Wszystko, dlatego, że w chwili, kiedy dojdzie do ich przedawkowania, mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia.