Moda na zdrowy styl życia w dobie globalnego zagrożenia epidemicznego jeszcze bardziej przybiera na sile. Wiele osób poszukuje informacji o tym, w jaki sposób wzmocnić swoją odporność. W ślad za tym idą również zmiany żywieniowe, pierwsze próby treningów siłowych czy… suplementy diety. Czy są one jednak wymagane? Czy to tylko sposób na to, aby pójść na skróty i swoje cele treningowe osiągnąć nieco szybciej?

Droga na skróty czy niezbędny element treningu?

Podczas różnorodnych treningów całego ciała, coraz więcej osób decyduje się na wspomaganie różnego rodzaju suplementami oraz odżywkami. Czy jest to słuszne rozwiązanie? Jeśli stosujemy je z umiarem to oczywiście. Wszystko jednak zależy od intensywności ćwiczeń oraz od tego, czy inwestujemy w odżywki i suplementy sprawdzonych producentów. Dzisiaj na rynku jest tego cała masa, jednakże tylko te odpowiednio dobrane, nie będą niosły przykrych konsekwencji dla naszego zdrowia. Niektórzy trenerzy uważają, że suplementy i odżywki są bardzo pomocne, jeśli chodzi o budowanie sylwetki i kształtowanie masy mięśniowej.

Pamiętajmy jednak, że różne osoby stawiają przed sobą różne cele treningowe. Przybrać kilka kilogramów suchej tkanki mięśniowej to wyzwanie na całe lata, zaś zgubić 2 kilogramy tłuszczu można w kilka tygodni. Nie zawsze suplementy są potrzebne. Generalna zasada jest taka, że im mniej jesteśmy zaangażowani w sport, tym łatwiej będzie osiągnąć jakieś pierwsze efekty. Osoba chodząca regularnie na siłownię przez 10 lat nie obejdzie się bez dodatkowej suplementacji i rygorystycznej diety, aby przybrać chociaż jeden dodatkowy kilogram czystej masy mięśniowej. Jeśli jednak dopiero zaczynasz przygodę ze sportem, na efekty nie będzie trzeba długo czekać. Suplementy zaś będą co najwyżej pomocne jeśli chodzi o utrzymanie motywacji do ćwiczeń (wydałem 200 zł na odżywki, nie przestanę więc chodzić na siłownię, bo się pieniądze zmarnują).

Które suplementy diety kupić, co brać na początku?

Suplementy diety i odżywki dla sportowców pomagają szybciej osiągnąć pożądany efekt. Pamiętajmy, że w zależności od wybranej dyscypliny oraz treningu, powinniśmy stosować różne rodzaje tych produktów. Dzisiaj, w dobie sklepów internetowych, mamy ich aż nadto. W związku z tym, nieraz mogą pojawiać się trudności w ich rozróżnianiu. Jeśli nie jesteśmy pewni, które produkty zastosować, to poradźmy się specjalistów, trenerów a także poszukajmy na ten temat informacji w sieci.

zdrowy wrocław

Dobrym pomysłem będzie również porozmawiać ze sprzedawcą w sklepie stacjonarnym i przedstawić mu swoją sytuację oraz cele treningowe. W sklepach z suplementami dla sportowców bardzo często zatrudniane są osoby, które dobrze znają się na rzeczy i będą w stanie doradzić odnośnie tego, co kupić w pierwszej kolejności.