Jeśli szybko i intensywnie żyjesz z całą pewnością może zdarzyć się sytuacja iż nie masz czasu zadbać o swoją codzienną dietę, ponieważ wciąż „gonią” Cię liczne obowiązki. Boisz się, że w Twoim organizmie pojawią się niedobory i negatywne efekty z nimi związane? Sprawdź jakie składniki i suplementy diety wprowadzić powinieneś do swoich codziennych posiłków, aby cieszyć się zawsze doskonałym samopoczuciem oraz zdrowiem.

BCAA

BCAA to aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach, które z całą pewnością powinny znaleźć się w Twojej diecie, jeśli żyjesz aktywnie, uprawiasz sport, czy też nie masz czasu aby właściwie zastanawiać się nad komponowaniem swoich posiłków. BCAA sprawią, że odzyskasz energię i będziesz cieszyć się większą ilością siły. Poprawi się ukrwienie ciała, zadbasz o lepszą regenerację mięśni a także poprawisz ich wydajność.

Acerola

Acerola zwana jest niekiedy wiśnią z Barbados i z całą pewnością powinna znaleźć się w Twoim organizmie gdyż jest bardzo bogatym źródłem witaminy C. koncentrat z wiśni Barbados pobudza organizm do produkcji melatoniny, dzięki czemu pozytywnie oddziałuje na nasz układ nerwowy. Uspokoisz się, wyciszysz i będziesz cieszyć się lepszym snem

Koenzym Q10

Koenzym Q10 jest doskonałym suplementem, który zwiększa zdolność Twojego ciała do wytwarzania ATP. Jest to podstawowe źródło energii, a także chroni nas przed powstawaniem w organizmie wolnych rodników, które mogą wywoływać szereg groźnych chorób i schorzeń. Koenzym Q10 poradzi sobie z częstymi bólami głowy, migreną i znacznie złagodzi ich przebieg.

Cynamon

Cynamon to popularna przyprawa w naszej kuchni, jednak wciąż często nie doceniamy jej leczniczych właściwości. Cynamon obniża ciśnienie krwi, stabilizuje skoki cukry, a także zmniejsza uczucie głodu. Ów suplement diety, czy to w postaci naturalnej czy też tabletkach ceniony jest zwłaszcza przez osoby, które się odchudzają.

Ekstrakt z zielonej herbaty

Ekstrakt z zielonej herbaty jest niezwykle cenny dla naszego organizmu ponieważ zawiera w swoim składzie galusan epigallokatechiny. EGCG to niezwykle potężny przeciwutleniacz, który ma o wiele silniejsze działanie aniżeli witamina C. dodatkowo przyśpiesza pracę metabolizmu, a dzięki temu szybciej pozbywamy się zbyt wielu kilogramów tłuszczu.

Selen

Selen dba o prawidłową pracę tarczycy, ponieważ bez niego nie może ona odpowiednio wytwarzać hormonów. Selen to także ważny składnik mineralny, który dba aby nasze ciało po prostu doskonale funkcjonowało każdego dnia.