W artykule tym chciałbym opisać Wam wielkie właściwości zdrowotne soku z aronii. Lecz nie mam na myśli takiego soku, który możemy dostać na półkach w hipermarketach. Soki powszechnie dostępne, w “atrakcyjnych” cenach nie niosą ze sobą wiele walorów zdrowotnych.

Są przepełnione chemią i cukrem. Nawet te bez zawartości cukru są stworzone z soku zagęszczonego który pełny jest cukru. Więc to tylko chwyt marketingowy a my jesteśmy robieni w tak zwanego “balona”.
Jaki więc sok z aronii mogę polecić? Oczywiście ten prawdziwie 100%, najlepiej nie pasteryzowany, wyciskany ze świeżych owoców. Takich soków jest bardzo mało i są bardzo drogie dlatego też ewentualnie można brać pod uwagę te poddane pasteryzacji. Tracą przy tym trochę wartości odżywczych ale nie zyskują przy tym żadnej chemii więc wciąż swobodnie możemy je pić.

aroniaA dlaczego tak bardzo polecam ten sok? Zdrowa żywność powinna nam towarzyszyć na co dzień. Jeśli zależy nam na naszym zdrowiu, powinniśmy bardziej starannie selekcjonować produkty w naszej diecie. Jeśli wdrożymy do niej sok z aronii, zaczniemy go systematycznie pić, szybko zauważymy poprawę samopoczucia i stanu zdrowia. Posiada on wiele antocyjanów które które wychwytują i unieszkodliwiają wolne rodniki. Po szczegóły odsyłam do prasy specjalistycznej, zapewniam, że to działanie wielce korzystne dla nas. Ponadto sok z aronii wiele witamin w tym witaminę A, C, E, P a także różne mikroelementy jak molibden, miedź, jod i inne.

Dzięki systematycznemu piciu soku z aronii poprawimy kondycję naszych naczyń krwionośnych, obniżymy ciśnienie krwi. Sok z aronii zapobiega miażdżycy, chroni przed nowotworami.Polecany jest również osobom ze skłonnościami do żylaków oraz tym którzy chcą zwiększyć odporność swojego organizmu lub poszukującym naturalnych środków uspakajających.

O wspaniałych właściwościach soku z aronii można pisać książki. Mam nadzieję, że w tym krótkim artykule zawarłem wszystko co ważne a przede wszystkim, że udało mi się Was zachęcić do poprawy swojej diety codziennej i wprowadzenia do niej choć trochę systematyczności w spożywaniu prawdziwego soku z aronii.