Im bardziej zbliża się okres letnich wakacji, wyjazdów do ciepłych krajów, perspektywy wygrzewania się na słonecznych plażach, tym częściej pojawia się temat skutecznych diet odchudzających. Oczywiście można tutaj wskazać na dietę Kopenhaską, na dietę Dukana, na dietę Paleo, na wiele innych rodzajów diet. Czy jednak zwrócenie uwagi na jeden rodzaj diety i kurczowe dostosowanie się do reguł w niej obowiązujących będzie gwarancją sukcesu? Na pewno nie. Nie ma jednej uniwersalnej diety, która dawałaby taki sam efekt w odniesieniu do każdej osoby. Świadomość tego faktu powinna być początkiem ku temu, aby stworzyć sobie swój własny system odchudzania, swoją własną dietę.

Zasady skutecznej diety odchudzającej

kamagra sklepKażdy człowiek ma swoje własne predyspozycje związane ze zrzucaniem wagi oraz zbędnej ilości tkanki tłuszczowej. Każdy ma nieco inny tryb życia, nieco inną przemianę materii, nieco inne uwarunkowania genetyczne, nieco inne skłonności, nawyki żywieniowe, nieco inny stan zdrowia. Te wszystkie elementy mają bardzo duże znaczenie w kontekście skuteczności odchudzania. Chcąc przed okresem letnim skutecznie pozbyć się kilku zbędnych kilogramów, warto jest dostosować się do kilku zasadniczych reguł. Chodzi o takie elementy jak:

  • – wpływ diety na zdrowie,
  • – trwałość uzyskiwanych rezultatów,
  • – koszty diety,
  • – stopień trudności stosowania

Bardzo istotnym elementem jest to, aby stosowana dieta zapewniała ludzkiemu organizmowi odpowiednią ilość składników odżywczych. W przeciwnym razie taka dieta będzie się wiązać ze złym samopoczuciem, jak również nie ma pewności tego, że będzie skuteczna. Dieta odchudzająca powinna dawać widoczne efekty, ponieważ ma to przełożenie na posiadaną motywację. Dieta nie może dawać zbyt szybkich oraz zbyt wolnych efektów. Nie powinniśmy tracić więcej niż od 1 do 2 kilogramów w przeciągu tygodnia. Jednocześnie też nie powinniśmy tracić mniej niż 0,5 kg w ciągu jednego tygodnia.

Konkretne przykłady diet odchudzających

Możemy tutaj wskazać na trzy rodzaj diet polecanych do szybkiego, skutecznego, zdrowego i trwałego odchudzania. To dieta fleksitariańska, objętościowa oraz dieta dash. Pierwsza z wymienionych nie jest bezpośrednią dietą odchudzającą, aczkolwiek rzeczywistość pokazuje, że osoby, które ją stosują, średnio odznaczają się niższą wagą. Dieta objętościowa jest związana z ilością kalorii w produktach. Można także tutaj mówić o energetycznej gęstości żywności W tej diecie królują warzywa, owoce oraz woda, ponieważ te produkty sprawiają, że pozornie mamy wrażenie większej objętości posiłku na talerzu. Dieta Dash skupia się wprawdzie na zmniejszeniu ciśnienia krwi, aczkolwiek jej głównym założeniem jest właśnie obniżenie masy ciała.

Mamy do czynienia z wieloma różnymi propozycjami odnoszącymi się do diet odchudzających. Istotnym elementem jest to, aby owa dieta była zdrowa i aby nie powodowała żadnych skutków ubocznych. Ponadto ważne jest to, aby owa dieta nie była nazbyt wymagająca, gdyż byłaby ona tylko dla nielicznych.