Wiele osób chciałoby coś zmienić w swojej figurze- czy to poprawić to i owo, czy czuć się dobrze we własnym ciele, jednak chyba największa część chciałaby zadbać o siebie i po prostu stracić parę zbędnych kilogramów. Dobra forma nie przyjdzie niestety sama, należy zadbać o siebie, wdrażając w swój jadłospis oraz styl życia kilka zmian, które z pewnością wpłyną pozytywnie na nasze ciało. Po pierwsze należy jeść śniadania.

Jak prawidłowo jeść?

Stare porzekadło, że śniadania trzeba jeść jak król, obiady jak mieszczanin, a kolacje jak chłop ma naprawdę sporo racji. Pierwszy posiłek musi nas rozbudzić, dać energię po całej nocy i zadbać o nasze nastawienie na resztę dnia. Należy zadbać, by śniadanie nie zawierało zbędnych kalorii, a było solidnym, pełnowartościowym posiłkiem. Raczej nie należy stawiać na węglowodany, gdyż one dadzą nam kopa tylko na krótką chwilę, a później sprawią, że będziemy bardziej ospali. Kolejną rzeczą, o której powinniśmy pamiętać, jest pamiętanie o regularnych posiłkach. Zdrowa dieta to nie jest głodzenie się przez cały dzień. Takie postępowanie skutkuje na ogół napadem wilczego głodu wieczorem, kiedy to jemy wszystko co mamy w zasięgu wzroku, a nasze ciała odkładają to na kolejny głodny dzień.

Niestety zwykle pożeramy więcej, niż zdołamy potem spalić. Należy unikać podjadania, szczególnie przysmaków takich jak słone paluszki czy chipsy (zawierają dużo soli, tłuszczów i węglowodanów) czy czekoladek i słodyczy (te podobnie zawierają multum tłuszczu, a poza tym ogromne ilości cukru). Z początku unikanie tych pysznych pokus może być trudne, lecz zdecydowanie jest to opłacalne, a nasze ciało z pewnością nam za to podziękuje. Zamiast nich należy wprowadzić do naszej diety więcej owoców i warzyw ( w proporcjach warzywa 3-1 owoce), gdyż zawierają one mnóstwo witamin i minerałów, które pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie. Powinniśmy również pamiętać o spożywaniu ryb przynajmniej raz w tygodniu, zapewnią nam one pożyteczne kwasy tłuszczowe, które bardzo korzystnie wpływają na nasz organizm.