Cholesterol jest bardzo poważnym problemem, który dotyka coraz większą grupę osób i to nie tylko tych starszych, ale coraz młodszych. Na pewno wśród czynników powodujących to zjawisko można wyróżnić stres, ale w głównej mierze będziemy chcieli wskazać na nieodpowiednie jedzenie, na nieodpowiedni sposób odżywiania się. Gra warta jest świeczki z uwagi na to, że wysoki poziom owego cholesterolu przyczynia się w sposób bezpośredni do takich zjawisk jak zawały serca, jak powstanie choroby wieńcowej czy też do udaru mózgu. Oczywiście mówimy o kwestii związanej z zapobieganiem podwyższenia się poziomu cholesterolu, ale należy również zadać pytanie o to, co należy zrobić w sytuacji, gdy jest on już zbyt wysoki?

Dieta to podstawa

Przede wszystkim liczyć się będzie zmiana diety. Aby móc mówić o zdrowej diecie, o możliwości obniżenia poziomu cholesterolu, będziemy wskazywać na taki aspekt jak pozbycie się z diety następujących składników:

  • tłuszcze,
  • cukry proste,
  • słodycze

To pozwoli nam zadbać o to, aby ów cholesterol był niższy. Z drugiej strony musimy zadać bardzo ważne pytanie co w zamian, na czym powinien oprzeć się nasz sposób odżywiania?

Rośliny i zioła obecne w diecie

Przede wszystkim powinniśmy postawić na różnego rodzaju warzywa, które z jednej strony są bardzo korzystne dla naszego zdrowia, dostarczają nam różnych witamin oraz mikroelementów, a z drugiej strony również będziemy chcieli wskazać na to, że nie zawierają one w sobie cholesterolu, a jeśli tak, to jego ilość jest znikoma. Można w tym miejscu zadać pytanie, co z ziołami, czy mogą nam one pomóc obniżyć poziom cholesterolu we krwi? Jak najbardziej tak, a tym samym powinniśmy po nie sięgnąć. Co będzie dla nas najlepsze? Na pewno warto postawić na ziele karczocha, które można łączyć chociażby z miłorzębem japońskim.

Kolejnym z praktycznych ziół będzie mniszek lekarski, który jest odpowiedzialny za obniżenie poziomu lipidów, a to kolei znacząco usprawnia pracę wątroby, w której przecież gromadzony jest ów cholesterol. Jest jeszcze jedno zioło, które może nam znacząco pomóc, a mianowicie chodzi nam o lucernę. To ona zawiera w sobie tak zwane saponiny, dzięki którym możemy mówić o niższym poziomie cholesterolu w naszej krwi.

Zioła i rośliny w profilaktyce zbijania poziomu cholesterolu w krwi odgrywają bardzo ważną rolę, jest to jeden z kluczowych elementów, który powinien znaleźć się w diecie każdego człowieka bez wyjątku. Ogólnie trzeba bowiem powiedzieć, że to nasza dieta odpowiedzialna jest za poziom cholesterolu.

Polecamy również lekturę tego artykułu, którego sponsorem jest sklep kopkamagra.com.