Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wszystkie owoce są bogate w witaminy. Jednakże szczególnie istotną rolę dla naszego organizmu odgrywają: truskawki, maliny, poziomki, porzeczki oraz czereśnie. Są to tak zwane owoce sezonowe jednakże warto jeść ich w jak największych ilościach albowiem są najbogatsze w witaminy i minerały. Jeśli więc tylko mamy taką możliwość warto najeść się nimi do syta.

Świeżo zerwane

Jeśli spożywamy świeżo zerwane owoce, wówczas to mają w sobie największą ilość witamin oraz składników odżywczych. W sezonie możemy cieszyć się obfitością truskawek, czereśni czy jagód i poziomek a one doskonale wpływają na nasz organizm. Naturalnie nie warto przesadnie objadać się owocami, lecz warto je jeść albowiem są wielkim dobrodziejstwem dla naszego zdrowia, dodatkowo w swoim składzie zawierają także sporo cukrów prostych. Jeśli owoce zjadamy w zbyt dużych ilościach mogą utrudnić odchudzanie, a nawet wywołać biegunkę. Przedawkowanie owoców także może być podłożem wielu chorób.

Latoterapia z owoców

 Musimy wiedzieć, że na przykład truskawki mają taką właściwość, że odtruwają nasz organizm oraz poprawiają nam nastrój. Co więcej są znakomitym źródłem witaminy C, A oraz B. zawierają także duże ilości magnezu, manganu oraz fosforu. Z kolei czereśnie pozytywnie wpływają na nasz wygląd albowiem opóźniają procesy starzenia. Neutralizują także działanie wolnych rodników i oczyszczają nasz organizm, a tym samym skóra staje się piękniejsza. Warto także wiedzieć, że maliny są idealne przy przeziębieniach, jednakże nie wolno ich jeść, kiedy mamy problemy żołądkowe. Maliny są także bardzo bogate w witaminy oraz minerały. Wiśnie także są ważne, ponieważ wzmacniają pracę układu krążenia. Dodatkowo są bardzo korzystne dla naszej skóry a nawet zawierają substancje, które to chronią nas przed zachorowaniem na nowotwory. Wiśnie poprawiają także nasz apetyt, zaś kąpiele z ekstraktem z wiśni są stosowane przez osoby, jakie to borykają się z reumatyzmem.