Orzeszki piniowe to jedne z najsmaczniejszych orzechów, które dodatkowo są bardzo zdrowe i cenne we właściwości dla naszego organizmu. Najważniejsze jest to, że mają w sobie bardzo dużą ilość cynku, a dzięki temu pozytywnie wpływają na męską płodność. To właśnie dzięki temu stały się doskonałym i polecanym afrodyzjakiem. Jakie jeszcze orzeszki piniowe mają właściwości?

Orzeszki piniowe i ich pochodzenie

Orzeszki piniowe to jadalne nasiona sosen, które rosną w Europie. Najczęściej spotykane są na północnym wybrzeżu Morza Śródziemnego, od Hiszpanii po Cypr. Występują również na południowym wybrzeżu Morza Czarnego. Orzeszki piniowe spotkać możemy również w Rosji, Korei, Chinach i Japonii. Orzeszki te znane są niemal na całym świecie, ponieważ cechują się dużą ilością właściwości odżywczych oraz leczniczych.

Główne właściwości zdrowotne orzeszków piniowych

Orzeszki piniowe to szereg różnorodnych właściwości zdrowotnych dla naszego organizmu. Najważniejsze jest to, że mają w swoim składzie dużą ilość witaminy K, która jest niezbędna aby nasze ciało mogło prawidłowo funkcjonować. Witamina K oddziałuje na proces krzepnięcia krwi, sprawia, że w organizmie nie rozwijają się nowotwory, a także uwapnia nasze kości, dzięki czemu świetnie chroni nas przed osteoporozą. Warto wiedzieć, że orzeszki piniowe to także ogromna ilość cynku, który jest niezbędny dla męskiej płodności. Wielu uważa je więc za doskonały afrodyzjak, polecany przede wszystkim panom mającym seksualne problemy i kłopoty.