Odchudzanie wcale nie jest łatwe i przekonało się o tym fakcie, już wielu. Jednak, co zrobić, jeśli wiosna zagląda do okna, słońce grzeje, a za kilka dni można będzie ubrać się w naprawdę krótkie ubrania? Odchudzanie to podstawa, która przyniesie Ci sukces. Pamiętaj jednak, aby była ona przemyślana, rozważna i albowiem w innej sytuacji, znów poniesiesz klęskę i stracisz motywację. A są sposoby, aby szybko schudnąć! Chcesz wiedzieć jak schudnąć 15 kg?

Jak schudnąć 15 kg?

Nie jest to reklama magicznego suplementu diety, który pozwoli Ci zrzucać zbędne kilogramy gdy będziesz siedzieć przed telewizorem jedząc pizzę. Niestety, w rzeczywistości takie rzeczy nie istnieją. Zastanów się na czym tak naprawdę Ci zależy. Od czytania dziesiątków artykułów o odchudzaniu nie schudniesz ani grama. Sama wiedza teoretyczna nic nie da, jeżeli nie wprowadzisz jej w życie i nie przetestujesz na własnym organizmie. Także postanów sobie, że zaraz po przeczytaniu tego artykułu ułożysz sobie plan działania, i natychmiast zaczniesz realizować pierwszy punkt!

Prawidłowo dobrany jadłospis i aktywność fizyczna to podstawa

Jeśli chcesz odchudzać się w taki sposób, aby niebawem cieszyć z 15 kilogramów mniej, a jednocześnie z idealnej, smukłej sylwetki, pozbawionej grama tłuszczu, zacząć powinieneś od właściwego odżywiania i wdrożenia adekwatnej dla tego organizmu diety. Polecamy zapoznać się piramidą żywieniową dla ludzi (artykuł w Wikipedii).

Odrzucić należy przede wszystkim:

  • Tłuste potrawy
  • Cukier
  • Fast foody
  • Zrezygnować z posiłków po godzinie 18

Liczy się również aktywność fizyczna. Powinna być regularna oraz intensywna, ale jednocześnie taka, aby sprawiała przyjemność. Sport, który wybierzemy nieadekwatnie i będzie dla nas wręcz uciążliwy, szybko nas zniechęci, zaprzestaniemy go uprawiać, a tym samym w efekcie wcale nie schudniemy. Zaczynaj powoli. Nie przebiegniesz od razu maratonu, możesz zacząć od zwykłego joggingu, a nawet od marszobiegu lub po prostu od spaceru.

15 kilogramów najłatwiej można stracić:

  • Biegając
  • Pływając
  • Uprawiając aerobik

Posiłek przed i potreningowy

Istotnym elementem diety, kiedy chcesz stracić 15 kilogramów są posiłki przed i potreningowe. Posiłki te są po to, aby jak największe korzyści wyciągnąć z ćwiczeń. Pamiętaj, że odchudzanie nie oznacza głodówki i rezygnowanie z posiłków! Odżywiać się trzeba, tylko mądrze. Jeżeli jeszcze nie wiesz jak schudnąć 15 kg, to przypominamy, że jest to połączenie i diety, i wysiłku fizycznego. Oba te składniki są niezbędne!

Posiłek przedtreningowy musi składać się z białka a także węglowodanów złożonych między innymi ryżu brązowego, makaronu razowego lub płatków owsianych. Taki posiłek powinieneś zjeść około 2 godz przez zaplanowanym treningiem. Taki posiłek nie tylko nie obciąży żołądka, ale także dostarczy ogromnej ilości energii.

Posiłek potreningowy

Posiłek potreningowy powinien zostać spożyty po wykonaniu ćwiczeń. On także musi składać się z białka, oraz węglowodanów. Najsilniejsza regeneracja mięśni ma miejsce do dwóch godzin po treningu. Szybciej zregenerujesz swoje siły i znów będziesz cieszył się energią. Polecamy osobny artykuł o tym, co jeść po intensywnym treningu.

Ważne!

Nie należy pomijać owych posiłków, jeżeli szybko chcesz schudnąć około 15 kilogramów. Mają one dostarczać niezbędnej ilości białek i węglowodanów, dlatego zapewniają nie tylko bardziej intensywne wysiłki, ale i szybszą regenerację organizmu po nim.