Powolny, uśpiony wręcz metabolizm jest zjawiskiem wcale nie rzadkim. Wielu ludzi boryka się z tym problemem i mocno cierpi z tego powodu.

Słaba przemiana materii wiąże się z różnymi dolegliwościami, Należą do nich na przykład: bóle brzucha, wzdęcia i gazy, uczucie pełności i ciężkości. Powolny metabolizm również mocno utrudnia utratę zbędnych kilogramów. Co zrobić, aby przyspieszyć przemianę materii? Jak to zrobić zdrowo i na stałe?

Jak szybko schudnąć?

Chcąc w szybki sposób zmusić jelita do wytężonej pracy, często sięgamy po sztuczne wspomagacze. Tabletki czy herbatki można znaleźć w każdej aptece, czy jednak warto po nie sięgać? Ziołowa herbata z pewnością nie zaszkodzi, ale nie ma sensu uzależniać od niej własnej przemiany materii. Istnieje wiele naturalnych sposobów na pobudzenie jelit i w pierwszej kolejności warto skorzystać właśnie z nich.

Najprostszym sposobem na metabolizm jest aktywność fizyczna. Wprawienie ciała, a przede wszystkim mięśni brzucha w ruch, mechanicznie pobudzi jelita. Regularne brzuszki czy wymachy nóg, szybki marsz lub bieganie pozwolą nam cieszyć się nie tylko płaskim brzuchem i wysportowanym, jędrnym ciałem. Zapobiegną także gromadzeniu się mas kałowych w jelitach.

Poza ćwiczeniami warto wprowadzić do diety takie produkty jak jogurty, śliwki, herbatę czy owsiankę. Te niepozorne, a przy okazji pyszne produkty doskonale uzupełnią nasze śniadaniowe menu, lub staną się stałą przekąską w ciągu dnia, zastępując puste kalorie obecne w chipsach lub nadmiar soli w solonych orzeszkach.

Jedzmy zdrowo i ćwiczmy regularnie, a nawet nie zauważymy kiedy nasze jelita podziękują nam za to regularną pracą.